Pagerbė Katynės žudynių ir Smolensko tragedijos aukų atminimą

0
266

Prezidentas Gitanas Nausėda laišku Lenkijos Prezidentui Andrzejui Dudai ir Lenkijos žmonėms išreiškė pagarbą ir palaikymą, minint 80-ąsias Katynės ir 10-ąsias Smolensko tragedijų metines.

Laiške Lietuvos vadovas prisimena šviesios atminties Prezidentą Lechą Kaczyńskį ir pirmąją ponią Marią Kaczyńską bei su jais skridusios delegacijos narius, žuvusius lėktuvo katastrofoje prie Smolensko 2010 metais. „Jie buvo Lietuvos draugai ir bendraminčiai, jų netektis mums labai sunki“, – rašoma laiške.

Šalies vadovas su pirmąja ponia aukų atminimą pagerbė malda Vilniaus Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, koplyčioje.

„Šiandien pagerbiu ir prieš aštuoniasdešimtmetį Katynėje tragiškai nužudytų aukų, Lenkijos kariškių ir inteligentų, atminimą. 1940 m. sovietai sunaikino Lenkijos tautos žiedą, o vėliau šį nusikaltimą panaudojo dezinformaciniam karui prieš Lenkiją. Deja, tenka pripažinti, kad istorinis revizionizmas vis dar tęsiasi ne tik Lenkijos, bet ir Baltijos šalių atžvilgiu. Istorijos perrašymas vyksta, turime būti budrūs – 1939-ųjų Molotovo–Ribentropo pakto Slaptieji protokolai, padalinę Europą, lėmė Baltijos valstybių okupaciją“, – teigia Prezidentas.

Šalies vadovas priminė, kad Lietuvos Respublikos Seimas šių metų balandžio 7 d. priėmė rezoliuciją, išreiškiančią solidarumą su Lenkija, Rusijos Federacijos kaltinamą prisidėjus prie Antrojo pasaulinio karo pradžios.

Lėktuvo katastrofoje, įvykusioje 2010 m. balandžio 10 d. prie Smolensko, žuvo 96 asmenys, kartu su Lenkijos Prezidentu skridę į 70-ąjį Katynės žudynių aukų minėjimą Rusijoje. Katynės žudynės įvyko 1940 m., kai Stalino įsakymu šalia Smolensko, Rusijos teritorijoje, buvo nužudyti beveik 22 000 Lenkijos kariškių ir inteligentų. Oficiali Katynės žudynių aukų atminimo diena minima balandžio 13 dieną.