Pameistrių arba pagalbinių statybose darbo imasi žinomi energetikai

0
271

Paaiškėjo, jog elementariausią tvorą, kuriai nereikės nei preciziškų matavimų nei estetikos, statys ne už socialines pašalpas atidirbantys latrai, bet elitiniai elektrikai. O pačių statybų priežiūra rūpinsis premjerė Ingrida Šimonytė. Gal ir verta – preliminari projekto kaina 152 mln. eurų. Kiek tiksliai kainuos, sunku pasakyti…

Kai statinys staiga pabrango 4 kartus, jau kilo klausimas – kaip taip gali būti. Tada valdžia nuramino, kad tvora bus aukštesnė, tvirtesnė, turės daugiau pjaunančios vielos ir pan. Tačiau ar tikrai įkasti kiek aukštesnį kuolą ir prisukti kiek platesnį vielos tinklą, tiek kartų brangiau?

Statybų prižiūrėtoja I. Šimonytė tvirtina, kad viskas bus taip skaidru, kad net visi tuo galės įsitikinti. Tik kažin kaip, jei prie pat sienos galima patekti su specialiais leidimais, o be jų visus išgaudo pasieniečiai, kurie viską mato per vaizdo stebėjimo kameras. Be to, paprastam interesantui – kontrolieriui neįmanoma suprasti, tai ką suprantą energetikos gigantai: kur ruožas, kuriame reikalingas fizinis barjeras, o kur jis visiškai nereikalingas; kur būtina išvengti vizualinės taršos, o kur į tai galima nekreipti jokio dėmesio.

Taigi, klausimų vis dar daugiau nei atsakymų. Nors kam čia gilintis ir klausinėti, jei visada Lietuvoje taip – kam nepatinka, pasiūloma palaukti kelerius metus ir savo poziciją pareikšti atėjus prie balsadėžių.

Na, bet šiuo atveju gerai bent tiek, kad žinome, kas atliks statybų priežiūrą. Tačiau kas patiems elementariausiems darbams realiai vadovaus? Kas tie vadybininkai iš energetikos sektoriaus?

Taigi grįžkime prie rangovų – kone visi jie pasimokinę užsienyje, išmano teisinius dalykus, turi net po kelis darbus vienu metu, o dabar imsis ir dar vieno – labai atsakingo. Informacija apie „EPSO-G“ viešai prieinama. Ir vis daugiau duomenų, jog rankoves pasiraitos „EPSO-G“ 100 proc. kontroliuojama UAB „Tetas“. Susidūrę su jais žino, kas prie ko… „Teto“ generalinis direktorius – Gediminas Mažeika.

Apie „Tetą“ internetas ūžia:

„Firma pusę velnio. Tik kad moka juodais pinigais ir po bandomojo algos nekelia“;

„Projektai – labai juokingi, nieko negalima suprast, tenka darbuotojams spėliot kaip padaryt, nes projekte yra nupiešta tik stačiakampiai ir tik vienas lapas“;

„Ponui direktoriui reiktų pasimokinti bendravimo kultūros… Ne veltui tokia maža įmonės apyvarta“;

„Tai valstybinė įmonė, kuriai negalioja jokie verslo etikos dėsniai“.

Ir dar: panašu, jog visų rangovų rangovas šiame darbų etape – Energetikos ministerija. Kieno ausys ten kyšo?