Pasieniečiai nutraukė įtartinus dokumentus turėjusių trijų migrantų kelionę į Lenkiją

0
163

Vakar naktį Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai ties Lazdijų rajono savivaldybės Tarnaukos kaimu patikrinti sustabdė Lietuvoje registruotą autobusą „Mercedes Benz“. Juo maršrutu iš Vilniaus į Varšuvą vyko grupė asmenų.

Kontrolės metu pasieniečiai atkreipė dėmesį į vienos keleivės pateiktą belgišką asmens tapatybės kortelę. Netrukus paaiškėjo, kad kitam asmeniui išduotu dokumentu bandė pasinaudoti 19 metų Gvinėjos pilietė. Ji laikinai gyveno Užsieniečių registracijos centre Pabradėje ir turėjo teisę nevaržomai judėti Lietuvoje 24 valandas. Tuo pasinaudojusi migrantė pamėgino neteisėtai išvykti iš šalies.

Taip pat nustatyta, kad analogiškomis aplinkybės iš centro Pabradėje pasišalino ir nelegaliai į užsienį bandė vykti 23 metų Kongo pilietis. Migrantas pasieniečiams pateikė svetimu vardu išduotą Prancūzijos piliečio pasą. Keleivis taip pat turėjo ir prancūzišką leidimą laikinai gyventi minėtoje valstybėje. Pirminiais duomenimis, šio dokumento savininku taip pat yra kitas asmuo.

Kalvarijos užkardos pareigūnai kelionės tęsti neleido ir trečiam šio autobuso keleiviui. Į Lenkiją vykęs vyras pasieniečiams ištiesė leidimą laikinai gyventi Prancūzijoje ir šios šalies vairuotojo pažymėjimą. Pirminiais duomenimis, šis užsienietis yra 20-metis Gvinėjos pilietis. Vyro teisinę padėtį, jo pateiktus dokumentus ir buvimo Lietuvoje aplinkybes pasieniečiai šiuo metu nustatinėja. Taip pat ketinama kreiptis į Prancūzijos teisėsaugininkus.

Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai dėl dokumento pagrobimo ir pagrobto dokumento panaudojimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Visi trys užsieniečiai laikinai saugomi skirtinguose VSAT objektuose. Svetimus dokumentus turėjusiems ir juos pateikusiems migrantams gresia baudos, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

VSAT informacija