Pasieniečiai su įkalčiais sučiupo du baltarusių kontrabandininkus

0
298

Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos ir Specialiosios paskirties skyrių pasieniečiai Kaune, ties Taikos prospektu esančio geležinkelio atkarpoje, pastebėjo du įtartinus vyrus. Šie iš traukinio vagono, kuriuo gabentos medžio drožlės, į čia pat stovėjusius automobilius „Volkswagen Passat“ ir „Skoda Octavia“ krovė juoda polietileno plėvele aptrauktas dėžes.

Abu krovikus VSAT pareigūnai sučiupo su įkalčiais. Paaiškėjo, kad jie – Baltarusijos piliečiai, 36 ir 37 metų. Lietuvoje abu užsieniečiai buvo legaliai, vyrai turėjo Lenkijos išduotas Šengeno vizas.

Sulaikymo vietoje ant žemės ir Lietuvoje registruotose mašinose iš viso rasta 10,5 tūkst. pakelių „NZ Gold Super Slims“, „Rothmans“ ir „Fest“.

Neteisėtai gabentos cigaretės pažymėtos baltarusiškomis banderolėmis. Toks rūkalų krovinys, įskaičiavus visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra vertas daugiau kaip 37 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Cigaretės ir automobiliai pristatyti į VSAT Pagėgių pasienio rinktinę. Savaitgalį abu užsieniečius teismas leido suimti dviem mėnesiams. Už tokį nusikaltimą vyrams gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūra.

 

VSAT informacija