Paskutinis Europos diktatorius prisibijo Lenkijos, bet Lietuvos, kuri, pasak jo, iš viso neturi armijos – nė kiek

0
219

Savo šalies karinėms pajėgoms vadovaujantis Aleksandras Lukašenka pareiškė, jog lenkams reikalinga visa Baltarusija. Skambus pareiškimas padarytas paskiriant Saugumo tarybos valstybės sekretorių Valerijų Vakulčiką savo padėjėju – inspektoriumi Bresto apskrityje, vidaus reikalų ministrą Jurijų Karaevą – tokioms pat pareigoms Gardino srityje ir  Aleksandrą Barsukovą – Minske.

A. Lukašenka taip pat prisiminė apie savo neseną telefoninį pokalbį su Jungtinių Valstijų Valstybės Sekretoriumi Maiklu Pompeo. „Su juo labai geri santykiai. Ką ten rašo Telegramo kanalai – tauškalai. Nieko jis iš manęs nereikalavo, buvo malonus, vyko šiltas pokalbis. Aš jam atvirai pasakiau, draugiškai: Maiklai, nežiūrint į tai, aš juk suprantu, kas vyksta. Ir aš jį įspėjau: jei tik ten pajudės iš Lenkijos, Lietuvos ar Ukrainos, mes atsakysime. Labiausiai tai rūpi lenkams, o ką ten lietuviai – armijos nėra“, – pareiškė A. Lukašenka.

Save šalies vadovu vis dar laikantis A. Lukašenka įsitikinęs, jog jis ir jo kariai duos deramą atkirti visai NATO organizacijai, net jei ir liks be jokių sąjungininkų. Diktatorius sako, kad priešai turi žinoti, jog už Baltarusiją pasirengę žūti visi.