Po 8 kilometrus trukusių gaudynių pasieniečiai Adutiškyje sulaikė automobilį „Audi 80“ ir jį vairavusį Švenčionių rajono gyventoją

0
191

Mašinoje buvo 2 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Tramdant pasipriešinusį vairuotoją, buvo panaudoti kovinių imtynių veiksmai ir antrankiai. Įvykio metu apgadintas tarnybinis VSAT automobilis.

Vakar VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai, vykdydami tarnybą jau turėjo informacijos, kad gali būti gabenamas nelegalus krovinys.

Nuvykus į vietą, kur stovėjo šis automobilis, jo vairuotojas pamatė pasieniečius, šoko į jį ir visu greičiu pajudėjo iš vietos. Pasieniečiai per tarnybinio automobilio „Škoda Octavia“ garsiakalbį ir įjungę švyturėlius pareikalavo sustoti. Nepaklusęs reikalavimui bėglys, prasilenkdamas su VSAT automobiliu, jį kliudė ir apgadino.

Tuomet „Audi 80“ vairuotojas dar padidino greitį ir nulėkė keliu, vedančiu į Ignalinos rajoną. Pasieniečiai tarnybiniu automobiliu įjungtais šviesos ir garso signalais bėglį pradėjo vytis. Gaudynės tęsėsi apie 8 kilometrus. Vairuotojas, matyt, suprato, kad pabėgti nepavyks. Pralėkęs Švenčionių rajono Svylonių kaimą jis sustojo.

„Audi 80“ vairavo pasieniečiams gerai žinomas 59-erių Švenčionių rajono gyventojas, nesyk sulaikytas su kontrabanda. Vyras atsisakė išlipti iš automobilio, elgėsi agresyviai, vartojo necenzūrinius žodžius. Pasieniečiams teko panaudoti kovinius imtynių veiksmus ir uždėjus antrankius bėglį sutramdyti.

Automobilyje buvo 2 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis.

Į įvykio vietą buvo iškviesta policija ir užpildyta eismo įvykio deklaracija dėl tarnybinės transporto priemonės apgadinimo. Vyras neneigė, kad yra to kaltininkas.

Švenčionių rajono gyventojas įvykio aplinkybėms išsiaiškinti ir administraciniam protokolui surašyti buvo pristatytas į Vilniaus pasienio rinktinės Adutiškio pasienio užkardą.

Įteikus šaukimą atvykti į teismą Švenčionių rajono gyventojas buvo paleistas. Automobilis ir cigaretės saugomi Adutiškio pasienio užkardoje.

 

VSAT informacija