Šalčininkų rajone lankosi svečiai iš Lenkijos

0
291

Atvyko Palenkės mokytojų sąjungos būrelių pirmininkai. 40 asmenų grupės tikslas – susipažinti su mūsų šalies švietimo sistema. Delegacija vadovauja Palenkės skyriaus pirmininkas Andrzejus Gryguć, kartu su juo atvyko ilgametis buvęs Pamario skyriaus pirmininkas Adamas Zygmunt.

Vakar svečiai susitiko su Šalčininkų rajono meru ir domėjosi Lietuvos savivaldos veikla, Šalčininkų rajono savivaldybės mero, tarybos ir administracijos veikla. Savo ruožtu Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič plačiai pristatė Lietuvos švietimo sistemą, jos skirtumus su Lenkijos švietimu, Šalčininkų rajono specifiką.

„Ilgus metus bendradarbiaujame su Lenkijos mokytojų sąjungą ir įvairiais jos skyriais, esame dėkingi jiems už realizuojamas mokytojų mainų programas. Ne kartą mūsų rajono mokyklos gavusios paramą mokyklinėmis reikmenimis, partneriai taip pat padėto įsigyti liaudies drabužius Eišiškių gimnazijos ansambliui „Kwiaty Polskie“ ir Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos ansambliui „Solczanka“. Susitikimo metu taip pat aptarėme tolimesnio bendradarbiavimo galimybes“, – pasakojo Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič.

Rytoj svečiai iš Lenkijos lankysis Šalčininkų S. Moniuškos menų mokykloje, poryt – J. Sniadeckio gimnazijoje.

Šalčininkų rajono savivaldybės informacija