Seimo nario R. J. Dagio pranešimas: „Dauguma gyventojų mano, kad seksualinių mažumų eitynės prieštarauja visuomenės dorovei“

0
209

„Baltic Pride“ 2019 – tai didžiausias LGBT bendruomenės renginys, kuriame dalyvauja LGBT bei juos palaikantys asmenys iš Lietuvos, Baltijos šalių bei visos Europos. Paradas Vilniuje suplanuotas jau šį šeštadienį, o į jį kvietimas išsiųstas ir išrinktajam šalies Prezidentui Gitanui Nausėdai.
Dauguma gyventojų mano, kad seksualinių mažumų eitynės prieštarauja visuomenės dorovei. Tai liudija „Vilmorus“ atliktos visuomenės apklausa, atlikta Krikščioniškosios kultūros instituto užsakymu, teigia parlamentinės grupės „Už Šeimą“ pirmininkas Rimantas Jonas Dagys.
Kovo mėn. atliktos apklausos duomenimis, 60 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad gėjų eitynės prieštarauja Lietuvos visuomenės dorovei. Priešingos nuomonės laikosi vos 20 proc. respondentų. Labai panašios tendencijos matomos ir Vilniuje, kur kas tris metus organizuojamos gėjų eitynės. Čia tokias eitynes nesuderinamomis su visuomenės dorove laiko 53,3 proc. gyventojų, priešingos nuomonės laikosi 22,1 proc. ketvirtis respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
„Akivaizdu, kad tiek sostinėje, tiek ir visoje Lietuvoje dauguma gyventojų ne šiaip nepritaria homoseksualų demonstracijoms, tačiau nepritaria būtent dėl to, kad tokius renginius laiko nesuderinamais su visuomenės dorove. Nereikia pamiršti, kad būtent prieštaravimą visuomenės dorovei kaip teisėtą pagrindą riboti viešus susirinkimus nurodo Lietuvos Respublikos Konstitucija. Šiuo atveju nekyla abejonių, kad visuomenė nederamu laiko bet kokį lytinių santykių demonstravimą ir propagavimą, neišskiriant nė homoseksualų. Seimui derėtų grįžti prie šio klausimo ir numatyti būdus tiksliau argumentuoti lytinių santykių propagandą mūsų viešajame gyvenime“, – tyrimo rezultatus komentavo R. J. Dagys.
Parlamentinės grupės „Už šeimą“ pirmininkas teigė pradėjo konsultacijas su grupės kolegomis šiuo klausimu.
Visuomenės apklausą įmonė „Vilmorus“ atliko Krikščioniškosios kultūros instituto užsakymu.
Šiais metais „Baltic Pride“ Vilniuje vyks jau ketvirtąjį kartą. Birželio 4 – 9 d. festivalio lankytojų laukia įvairūs LGBT tematikos renginiai: tarptautinė LGBT žmogaus teisių konferencija, teatralizuotas šou „Pasididžiavimo balsai“, paroda, koncertai ir bendruomenės iniciatyvos, vakarėliai.