Situacija nesikeičia nuo Mindauginių

0
284

Vilniaus gyventojai Naujininkuose eina iš proto dėl šiukšlių konteinerių prie rusų sentikių kapų Rasų kapinėse. Jie daužomi, laužomi… Nors stovi ženklai, jog aplinka yra stebima vaizdo stebėjimo kameromis, tačiau kažkieno susijaudinimo tai nenumalšina.

„Vilnijos naujienos“ jau nekartą dalinosi informacija apie naujininkiečių savitą požiūrį į tvarką. Panašu, jog rajone netrūksta tokių, kurie norėtų, kad šiukšlės iš viso nebūtų vežamos – rekomenduojamos tvarkos čia nesilaikoma rekordiškai dažnai. Tačiau panašu, jog kai kuriems vietiniams nėra net nieko švento. Šiukšlynu stengiasi paversti, tikėtina, net savo protėvių amžino poilsio vietą.

Šiandien šiukšlintojai tęsia karą prieš tvarkos palaikytojus („Vilnijos naujienos“ 2018 spalio 27 d.)

Nors Vilniuje atliekų surinkimo reforma buvo vykdoma bene triukšmingiausiai Lietuvoje – grasinta baudomis ir kitomis sankcijomis, tačiau panašu, jog nesklandumų priežastys daug gilesnės, nei visi manome. Jau įpratome, jog dėl visko kaltinami tvarkytojai, o ne teršėjai. Tačiau pastarieji kai kurie piktybiški, o paslaugos teikėjai, vargu, ar kažką daro specialiai, norėdami pakenkti, o ne pagelbėti.