Sostinėje populiarėja butai su pilna apdaila: kai kuriuose projektuose jų dalis išaugo iki 40 proc.

0
221

Dar 2017–2018 metais butų su pilna apdaila dalis svyravo apie 20 proc. nuo visų parduodamų naujos statybos butų. Tačiau dabar statomuose projektuose ši dalis yra išaugusi dvigubai ar net daugiau.

„Susidomėjimas butais su pilna apdaila auga. Atsiranda vis daugiau žmonių, kuriems tokio buto pirkimas yra priimtinesnis. Tai nestebina, mat nebereikia rūpintis meistrų paieškomis, darbų priežiūra, nerimauti dėl jų kokybės. Tai taupo laiką ir leidžia ramiau gyventi“, – teigia „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Pasak jo, tai, kad kokybiško būsto ieškantys žmonės vertina tokį patogumą, rodo ir pernai „Hanner“ atliktas eksperimentas.

„Naujamiestyje plėtotame B23 projekte iš karto su pilna apdailą įrengėme visą namą – taip greičiau ir efektyviau. Dalį butų įrengėme pagal pirkėjų pageidavimus, dalį tuo metu dar neparduotų – savo nuožiūra. Visi butai buvo parduoti labai sėkmingai“, – pasakoja A. Avulis.

Savo pirkėjams „Hanner“ siūlo skirtingus apdailos variantus – nuo pigiausio „eco“ iki brangiausio „premium“. Perkantys butus dažniausiai renkasi vidutinės klasės apdailą – „standard“, tačiau pastaruoju metu taip pat stebima tendencija, jog populiarėja brangesnė apdaila. „Paparčių namų“ projekte „premium“ pasirinko kas antras butą su pilna apdaila įsigyjantis pirkėjas, o „Centro rezidencijos“ antrajame etape – du trečdaliai.

„Nors butai su pilna apdaila Lietuvoje populiarėja, mes vis dar esame išskirtiniai Europoje –kitur butų be grindų ar nudažytų sienų įsigyti greičiausiai net nepavyktų. Štai pavyzdžiui Rygoje visi butai parduodami tik su pilna apdaila, taip pat yra ir Bukarešte“, – teigia A. Avulis.