Surado narkotinių medžiagų už beveik 270 000 eurų

0
192

Gavus informaciją apie asmenį, kuris galimai viename iš Kauno rajono gyvenamųjų namų neteisėtai disponuoja labai dideliu narkotinės medžiagos – karfentanilio kiekiu, Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Surinkus objektyvių duomenų apie daromą nusikalstamą veiką, nedelsiant atlikti neatidėliotini procesiniai veiksmai.

Sulaikymo metu įtariamojo gyvenamojoje vietoje bei jo naudojamame automobilyje buvo rasta narkotinių medžiagų. Dalis narkotinių medžiagų jau buvo supakuota nedideliais kiekiais ir paruošta tolimesniam platinimui. Taip pat rasti ir paimti, kaip įtariama, už nelegalias prekes gauti pinigai, kiti šešėliniame versle naudojami įrankiai.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad asmuo su savo šeimos nariu ruošiasi išskristi iš Vilniaus oro uosto ir, praėjęs patikras, jau yra išvykimo salėje, tačiau kriminalinės policijos pareigūnai bei Vilniaus oro uosto pasieniečiai operatyviai jį sulaikė.

Pareigūnai pažymi, kad karfentanilis ‒ pripažįstamas kaip viena iš stipriausią poveikį turinčių medžiagų, todėl tikimybė perdozuoti šia medžiaga yra labai didelė. Iš vieno gramo gryno karfentanilio prekeiviai pasigamina daugiau nei 5 000 lankstinukų, tarp vartotojų geriau žinomų kaip „čekių“ paruoštų vartojimui. Viešoje erdvėje ne kartą buvo minima apie šios medžiagos platinimą su priemaišomis, dėl kurių vartojimo buvo fiksuotas ne vienas mirties faktas. Taip pat atkreiptinas dėmesys, jog šios medžiagos šimtosios gramo dalys sudaro labai didelį kiekį narkotinės medžiagos, už kurios disponavimą numatyta atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. (sankcija – nuo 10 iki 15 metų laisvės atėmimo).

Įtariamajam įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl labai sunkios nusikalstamos veikos padarymo, o teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Išimtų narkotinių medžiagų vertė gatvės prekyboje siekia apie 270 000 eurų. Kriminalinės policijos pareigūnai ir toliau aktyviai renka duomenis dėl kitų asmenų galimo prisidėjimo prie nusikalstamos veikos, todėl sulaikomų asmenų ratas gali plėstis.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Vilniaus apskr. VPK informacija