Tokios isterijos Baltarusijos žiniasklaidoje jau seniai nebuvo

0
220

Panika kilo dėl spalio mėnesį į Lietuvą atvyksiančių 500 JAV kariškių ir jų karinės technikos, tarp kurios – 30 didžiausios galios tankų “Abrams”. Kaimynams labiausiai neramu, jog visa tai bus dislokuota šalia jų sienos esančiame Pabradės poligone. O kadangi šios pajėgos minėtoje vietoje turėtų likti maždaug pusę metų, komentaruose diskutuojama, ar tai nekelia realios grėsmės Minsko valdžiai.

Jei iki šiol baltarusių nuomonės formuotojai jautėsi gan užtikrintai, o bet kokį lietuviams rūpimą klausimą tik pašiepdavo, tai pastarosiomis dienomis – savotiškai pasimetę ir nuščiuvę. Smarkiai nebesišaipo. Dėliojami įvairūs scenarijai ir be juokelių. Dabar kalbama apie tai, jog ne be reikalo Lukašenka su Putinu tiek dėmesio skiria ginklavimuisi; tuo pateisinama Astravo atominė, nes šiame krašte amerikonai bus priversti treniruotis atsargiau; na ir nemažai teigiančių, jog Lietuva taip tikriausiai pagerins savo demografinę padėtį.

Kaip ten bebuvę, panašu, jog Baltarusijai tokios amerikiečių pajėgos šalia jų sienos padarė neeilinį įspūdį, o pati žinutė buvo ištransliuota jiems labai aiškia ir suprantama kalba. Beje, tokia pat, kaip jie ir įpratę tarpusavyje kalbėtis.

Lietuvos krašto apsaugos ministerija praneša, jog atgrasymui ir pratyboms su Lietuvos kariais jau spalį prisistatys bataliono dydžio amerikiečių vienetas, kuriame – per 500 sausumos pajėgų karių. Kartu atsigabena ir savo sunkiąją techniką: 30 tankų „Abrams“, 25 pėstininkų kovos mašinas „Bradley“, 70 ratinių transporto priemonių.