Trakuose atidaryta nauja autobusų stotis: rytoj ji lauks keleivių ir vežėjų

0
123

Nors Trakų autobusų stoties ir prekybos komplekso statybos darbus planuota užbaigti pirmąjį 2023 metų ketvirtį, ji duris atvėrė šiais miestui svarbių įvykių, renginių kupinais jubiliejiniais metais. Prieš metus buvo uždarytas senasis stoties pastatas, o šiemet jo vietoje išaugo 2 400 kv. metrų ploto statinys, kurio sąmatinė vertė siekia apie 3,8 mln. eurų.

Naujojo stoties pastato atidarymo ceremonijoje dalyvavo Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Abucevičienė, pavaduotoja Dovilė Daudaitė, UAB „Trakų autobusai“ direktorius Rolandas Lenkauskas, investuotojo, projektą vykdančios UAB „Trastas“ vadovas Darius Nedzinskas, generalinės rangovės UAB „Binkauskas ir Stašinskas“ atstovai. Kaip ir dera, buvo iškilmingai perkirpta juostelė ir tarti sveikinimo žodžiai.

Stotyje keleivius pasitiks šviesi, šilta ir jauki keleivių laukimo salė, moderni informavimo įranga, o įlaipinimo aikštelėse stebins du ilgai laukti ISUZU „Novociti Volt“ autobusai, kuriuos UAB „Trakų autobusai“ Lietuvoje įsigijo pirmieji. Naujieji autobusai yra visiškai elektriniai, jų emisija nulinė ir į aplinką jie neišskiria anglies dioksido (CO2) dujų. Taip pat UAB „Trakų autobusai“ teritorijoje įrengta nauja elektromobilių įkrovimo stotelė. Taigi, Trakams judant Europos žaliojo kurso kryptimi, keleiviams ir vairuotojams bus siūlomos patogios kelionės ekologišku transportu.

Siekiant patenkinti kuo daugiau Trakų miesto gyventojų ir svečių poreikių, šalia veiks ir AB Lietuvos pašto skyrius, telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ salonas, gėlių parduotuvė, vaistinė „Benu“, veterinarijos vaistinė „Vet 1“, vieno didžiausių pilstomo alaus tinklų „Alynas“ baras ir prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvė.

Trakų rajono savivaldybės informacija