Vieną iš didžiausių problemų sostinėje pavyko išspręsti netyčia?

0
297

Vilniaus Liepkalnio – Žirnių – Minsko pl. gatvių sankirtoje, įrengus dvi žiedines sankryžas nebeliko automobilių spūsčių. Tačiau po rekonstrukcijos jos, tikėtina, atsinaujins, nes pralaidumas šios vietos, anot specialistų,  padidės tik apie keliolika proc.

Vairuotojai minėtomis gatvėmis su itin dideliais sunkumais pradėjo susidurti, kai buvo nutiesta Tūkstantmečio gatvė, sujungusi Minsko ir Kauno kryptimis vedančias arterijas. O visiškai tragiškas judėjimas prasidėjo praėjusią žiemą, kai pradėtas rausti tunelis.

Balandžio pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybė informavo vairuotojus, jog nuo gegužės 4 d. kelionės gali būti ir sudėtingesnės. Tačiau kol kas vaizdas visiškai priešingas: visi kažkaip važiuoja ir tokių spūsčių kaip seniau – kol kas nematyti. Ši Vilniaus dalis dabar kažkuo primena Austrijos sostinę Vieną arba Londoną.

Ar dabartinis sprendimas, įrengti žiedus,  nėra tas, kurio laukė visi vilniečiai, paaiškės tik pabaigus darbus.

Rekonstrukciją įgyvendina tiekėjų grupės UAB „Fegda“ ir UAB „Tilsta“. Projekto kaina apie 31 mln. Eur. Dalį lėšų projekto įgyvendinimui skirs Vilniaus miesto savivaldybė, apie 22 mln. skirs Vyriausybė.