Vilniečiams šiluma bus brangesnė nei planuota?

0
266

Pranešama, jog Vilniaus šilumos tinklams nepavyko susitarti su nepriklausomais gamintojais (NŠG), todėl teks deginti daugiau dujų.

Sostinės savivaldybei rugsėjo 23 d. paskelbus naujo šildymo pradžią sostinės ugdymo ir sveikatos priežiūros įstaigoms, Vilniaus šilumos tinklai (VŠT), siekdami užtikrinti vilniečiams mažesnę šilumos kainą, nedelsiant kreipėsi į nepriklausomus šilumos gamintojus (NŠG) – UAB „Danpower Baltic Zietelos“ ir UAB „Kirtimų katilinė“ – dėl papildomo šilumos energijos supirkimo. Tačiau minėtų NŠG atsakymai į VŠT kreipimąsi buvo neigiami. Dėl tos priežasties VŠT šiuo metu priversta gaminti šilumos energiją iš brangesnio kuro (iš gamtinių dujų).

„Ši situacija rodo, kad anksčiau prasidėjus šildymo sezonui minėti nepriklausomi šilumos gamintojai nėra lankstūs ir patikimi partneriai siekiant užtikrinti šilumos gamybos poreikius mažiausiomis kainoms, nes jie veiklą vykdo pirmiausia žiūrėdami savo verslo interesų, o ne naudos šilumos vartotojams. Nepaisant nelygių veiklos vykdymo sąlygų rinkoje, atsakomybę ir pareigą tiekti šilumos energiją vartotojams vykdo šilumos teikėjas“, – teigia VŠT gen. direktorius Gerimantas Bakanas.

Šiuo metu Vilniaus mieste šilumos gamybos dalis iš biokuro sudaro apie 45 proc. viso reikalingo šilumos energijos kiekio (apie 16,5 proc. šilumos iš biokuro gaminama VŠT įrenginiuose). Mieste šiuo metu veikia septyni NŠG, kurie gamina šilumos energiją iš biokuro ir yra prijungti prie centralizuotai valdomos šilumos tiekimo sistemos.

VŠT gaminamos šilumos energijos dalis iš biokuro sudaro apie 23 proc., iš gamtinių dujų – apie 77 proc. Šiltuoju metų laiku (ne šildymo sezonu) karšto vandens gamybai Vilniuje naudojamas tik biokuras, šildymo sezono metu naudojamos ir gamtinės dujos, kadangi pagal miesto vartojimo poreikius vien iš biokuro pagamintos šilumos energijos nepakanka.