Žino, kad tuoj užkurs, bet dar kažko siekia

0
222
DCIM100MEDIADJI_0611.JPG

Pranešama, jog energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas siekia, kad Jungtinės Amerikos Valstijos įtakotų netoli Vilniaus gaminamos baltarusiškos atominės energijos vartojimą.
Ministras tikisi, kad JAV žvelgs į savo santykius su Baltarusija būtent per Astravo jėgainės prizmę. Lietuvos pareigūnas taip pat siekia ir „Nord Stream 2“ projekto, kuris prieštarauja Europos Sąjungos energetinių išteklių tiekimo diversifikavimo tikslams, peržiūrėjimo.
Atominė turėtų pradėti veikti jau po metų.
Lietuvos žiniasklaida be perstojo eskaluoja Astravo AE temą. Spėliojama, kas nutiktų, jei šalia Lietuvos sienos įvyktų branduolinė avarija. Vilniaus rajonas ir dar 15 šalies regionų patenka į 100-to km zoną, kurioje turėtų būti taikoma profilaktika stabiliuoju jodu.
Iki Fukišimos avarijos ekspertai laikėsi nuomonės, jog evakuacija būtina 30 – 50 km spindulių. Dabar kalbama apie ne mažesnį priemonės taikymą visu šimtu kilometrų perimetru. Jei elektrinė bus pastatyta, pagal rekomendacijas, Lietuvai tektų turėti visą infrastruktūrą avarijos padariniams šalinti.
Pirmoje – 5 km zonoje, dar vadinamoje neatidėliotinų veiksmų, – be jokių papildomų prognozavimų ar apskaičiavimų iš karto reikia slėptis arba evakuotis ir vykdyti profilaktiką stabiliu jodu. Toliau numatyta 30 km zona, į kurią, įvykus avarijai, patektų Švenčionių ir dalis Vilniaus rajono. Ši zona vadinama skubiųjų apsaugomųjų veiksmų, kurioje būtų veikiama pagal rekomendacijas.