Baidarių šį savaitgalį nėra

0
226

Vilniečiai pasklido po Lietuvą. Pasiplaukiojimui vaizdingiausiomis šalies vietovėmis žmonės pinigų nebegaili. Vienos dvivietės baidarės nuoma šios vasaros šeštadieniais – nuo 15-kos Eur iki 40 Eur dienai. Sekmadienį ir kitomis dienomis jį gali nukristi maždaug perpus.

Mažiausios kainos – šiaurės Lietuvoje. Didžiausios – pietų. Biržų rajone paslaugą Nemunėlio upe siūlantys verslininkai ypatingai atsakingai globoja savo klientus. Valstybės šiaurine siena vingiuojanti upė teikia malonumą išmėginti patį įvairiausią plaukimą. Kai kuriomis atkarpomis atrodo, kad iriesi ežerų, vėliau dzūkiška upe su kliūtimis, paskui leidiesi kalų upė, kur irkluoti nebereikia tik vairuoti. Gylis vandenyje taip pat labai įvairus. Tačiau pasiplaukiojimui su vaikais tai idealus variantas. Ypatingai ekstremalių vietų – nedaug. Pagrindinis minusas – mažokai nušienautų sustojimų. Tačiau galima pabendrauti su latviais, kurie visus plaukikus pasitinka savo „lab dien“.

Taip pat pasigrožėsite atodangomis, kurios aiškiai išduoda šiaurės Lietuvos žemės gelmių struktūrą, kurios leido susiformuoti karstinėms įgriuvoms. Čia pat ir gražiausias Lietuvos apžvalgos bokštas Kirkiluose, ir didžiausia įžymybė Karvės Ola.  Speleologai mano, kad jai – apie 200 metų. Duobės skersmuo 10-12 metrų, gylis – apie 12,5 m.