Biudžetą surenka iš visų, padalina tiems, kurie nori gyventi komfortiškai: Vilniaus rajono savivaldybė ir toliau subsidijuos dalį šildymo kainų

0
483

Kompensacijų, už centralizuotai tiekiamos šilumos kainos dalį, taikymas pratęstas iki šių metų kovo 31 d. Taip siekiama prisidėti prie rajono gyventojų finansinės naštos mažinimo.

„Kol Vilniaus rajono šilumos ūkis yra tvarkomas ir modernizuojamas, kad taptų kur kas efektyvesniu ir ekonomiškesniu, šis sprendimas padeda gyventojams šaltuoju sezonu, kuomet jie susiduria su šildymo išlaidų našta. O ji ypač paveikia tuos, kuriems ir taip yra sunku gyventi, patiria finansinius iššūkius. Subsidijų taikymas sukurs saugiklį, kad mokestis už šildymą neviršytų vidutinės šilumos kainos Lietuvoje“, – sako Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič.

Mokestis gyventojams už centralizuotai tiekiamą šiluminę energiją galės keistis kiekvieną mėnesį priklausomai nuo Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos kiekvieną mėnesį skelbiamos vidutinės šilumos kainos Lietuvoje. Pavyzdžiui, sausį skelbiamos šilumos kainos vidurkis šalyje siekia 7,57 ct/kWh (be PVM). Palyginus su gruodžiu, kilovatvalandės kaina padidėjo 0,01 ct/kWh.​

Vilniaus rajono gyventojai už šildymą mokėjo mažiau ir praeitais metais. Dar spalio mėnesį Vilniaus rajono savivaldybės taryba pritarė sprendimui šio rajono gyventojams nuo spalio 1 d. iki metų galo subsidijuoti centralizuotai tiekiamos šilumos kainos dalį. Dabartiniu sprendimu taryba patvirtinto subsidijų taikymo laikotarpį nuo 2024 m. sausio 1 d. iki 2024 m. kovo 31 d.

Norint pasinaudoti galimybe gauti subsidiją, gyventojams asmeniškai kreiptis niekur nereikės – centralizuotos šilumos tiekėjai, pasibaigus ataskaitiniam mėnesiui, pateiks Vilniaus rajono savivaldybei kiekvieno praėjusio mėnesio ataskaitas, o ši pagal patvirtintą formulę apskaičiuos subsidijų dydžius ir atsiskaitys su šilumos tiekėjais.

Subsidijos bus mokamos Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Numatoma, kad gali būti skiriama apie 1 mln. eurų.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija