Užfiksavo tris sieną pažeidusius Baltarusijos pareigūnus

0
55

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Puškų pasienio užkardos pareigūnai vakar per sienos stebėjimo sistemą pastebėjo Baltarusijos pusėje patruliavusius ginkluotus šios šalies pasieniečius. Jie savo teritorijoje palei sieną per sniego pusnis ėjo ties Ignalinos rajono Vaitiškės kaimu.

Lietuvos pasieniečių per kameras stebimi baltarusiai priėjo savo pusėje esantį užsnigtą aplūžusį patrulių tiltelį. Kiek padvejoję ir, panašu, vengdami juo eiti kaimyninės šalie pareigūnai maršrutą tęsė ne tilteliu, šalia kurio auga krūmynai, o pasuko kairiau ir perėjo sienos liniją.

Kai Lietuvos pusėje siekiant užkardyti neteisėtą migraciją buvo statomas fizinis barjeras, ši vietovė į Baltarusijos pusę iki sienos linijos buvo išvalyta nuo krūmynų. Dėl to čia dabar abipus fizinio barjero yra lygus gruntas.

Įžengę į Lietuvos pusę iki pustrečio metro baltarusiai pradėjo eiti tarp įrengto fizinio barjero, kuris užkerta kelią toliau patekti į Lietuvos gilumą, ir sienos linijos.

Į šią vietą tuoj pat buvo sutrauktos Puškų užkardos pasieniečių pajėgos, tačiau incidentui nesivystant jų įsikišimo neprireikė. Visa situacija buvo kontroliuojama, o toliau į Lietuvą įžengti Baltarusijos pareigūnams nebuvo galimybių ir dėl Lietuvoje esančio fizinio barjero, ir dėl VSAT pajėgų pasirengimo reaguoti.

Lietuvos pasieniečių stebimi vienas paskui kitą už fizinio barjero ėję asmenys netrukus sugrįžo į savo teritoriją.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje renkama medžiaga ir sprendžiamas klausimas dėl ikiteisminio tyrimo dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėjimo. Sienos su Baltarusija įgaliotinis, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės vadas, dėl šio įvykio kreipėsi į atitinkamą Baltarusijos sienos įgaliotinį.

VSAT informacija