Buvęs Seimo nario padėjėjas pripažintas kaltu dėl papirkimo

0
183

Vilniaus apygardos teismas Seimo nario buvusį padėjėją K. M. pripažino kaltu dėl papirkimo (pagal Baudžiamojo kodekso 227 str. 3 d.) ir skyrė jam galutinę 5 tūkst. eurų baudą. Teismas, į paskirtą baudą įskaitęs nuteistojo laikinajame sulaikyme išbūtą laiką, nustatė galutinį baudos dydį – 4 900 eurų.

Tokios bausmės nuteistajam prašė ikiteisminiams tyrimui vadovavęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gintaras Jasaitis, kreipęsis į teismą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu.

Teismas Seimo nario Mindaugo Puidoko buvusį padėjėją K. M. nuteisė už tai, kad pastarasis Lietuvos Respublikos Seimo patalpose 2021 m. balandžio mėn. pasiūlė Seimo nariui Matui Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį. Siūlydamas kyšį nuteistasis siekė, kad Seimo narys ateityje balsuotų taip, jog neapibrėžtam laikui būtų sustabdytas Lietuvos Respublikos loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto, kuriuo turėjo būti sugriežtinti lošimų verslą reglamentuojantys teisės aktai, svarstymas.

Skirdamas nuteistajam bausmę teismas atsižvelgė į prokuroro argumentus, kad toks bausmės dydis atitiktų teisingumo ir protingumo principus. Nusikalstamą veiką padaręs K. M. anksčiau nebuvo teistas, prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi dėl tokio savo poelgio, jį vertino kaip nebrandų ir neatsakingą. Teismo vertinimu prokuroro siūlytos skirti galutinės baudos dydis yra adekvatus, teisingas bei proporcingas padarytai nusikalstamai veikai.

Prokuratūros informacija