Atslinkus karštiems orams lenkai baiminasi, jog gali pritrūkti elektros: iš rikiuotės iškrito net kelios jėgainės. Tuo tarpu ukrainiečiai Zaporižės atominėje baiminasi Černobylio likimo: į ją okupantai atsigabeno karinės technikos ir sprogmenų

0
211

Lenkijos žiniasklaida praneša, jog pastarosiomis dienomis dėl įvairių incidentų buvo išjungti pagrindiniai energijos gamybos blokai Polanieco, Opolės, Kozienicės ir Turovo elektrinėse. Skelbiama, jog kritinė situacija susidarė ir dėl anglių trūkumo. O šių metų žiemą dėl tos pačios priežasties galima ir dar didesnė energetinė krizė. Nors pastarasis masinis elektrinių išjungimas kelia nepatogumų tik dėl anomalinės kaitros, tačiau teigiama, jok krizinių situacijų tik daugės jau artimiausiu metu.

Ar dar šią vasarą Lenkija nepristigs elektros, priklausys nuo to, kiek ilgai laikysis karščiai ir nuo galimybių importuoti energiją iš kaimyninių šalių, kuriose įtampų šiame sektoriuje taip pat netrūksta.

Skelbiamos prognozės, jog kitais metais elektra Lenkijoje turėtų pabrangti maždaug 180 proc. , tačiau šis kainų didėjimas, lygiai taip pat kaip ir dujų, gali būti subsidijuojamas iš valstybės biudžeto.  

Prie reaktoriaus okupantai atsitempė sprogmenų ir sunkiosios karinės technikos

14 vienetų šarvuočių su visa amunicija šiuo metu yra visai šalia Zaporižės atominės generatoriaus darbą užtikrinančios įrangos. Prie pat – ir itin degios alyvos, kuri skirta garo turbinos aušinimui, rezervuaras.

Manoma, jog įsibrovėlių tikslas – blokuoti prieigą prie elektrinės priešgaisrinių įrenginių, tad kilus gaisrui pasekmės gali būti panašios į Černobylio jėgainės sprogimą.  

Ukraina jau paragino tarptautinę bendruomenę imtis visų įmanomų priemonių, kad Zaporižės atominė elektrinė būtų išlaisvinta nuo įsibrovėlių.