Dėl krematoriumo Skaidiškių kaimas tampa Daržininkais?

0
353

Vilniaus rajono Nemėžio seniūnijoje baisus sujudimas. Po namus važinėja žmogus ir renka parašus, kad nebūtų statomas krematoriumas. Kaip skelbiama, jis turėtų išdykti buvusios degalinės teritorijoje. „Vilnijos naujienos“ atliko tyrimą ir, pagal viešai prieinamus duomenis, nustatė, jog mirusieji galimai bus deginami ne Daržininkuose, o Didžiasalyje. Šiaip ar taip – iki Vilniaus centro apie 12 km.

Aiškėja, jog vietinių gyventojų nepasitenkinimą kelia tik psichologiniai aspektai – niekaip negalima susitaikyti su ta mintimi, jog šalia gyvųjų egzistuoja ir kitas, mirusiųjų pasaulis.  Krematoriumo steigėjai Kėdainiuose per metus atlieka apie 4000 kremavimų. Kadangi Vilniaus rajone susidurs su konkurencija, užsakymų mažės kelis kartus. Lenkijoje, šalia Lietuvos sienos, kremavimo kainos ženkliai mažesnės – kai kada net dvigubai.

Vilnijos naujienos 2018 spalio 17 d.

Kėdainiuose veikianti ir „Lietuvos krematoriumą“ valdanti  akcinė bendrovė „K2 LT“ paskelbė, jog įsigijo sklypą Daržininkų kaime, buvusios degalinės teritorijoje.

Šiuo metu pradedami sklypo ir pastatų projektavimo bei aplinkosaugos parengiamieji darbai. Iš viso į projektą ketinama investuoti apie 2 mln. Eur

Kiek ankščiau skelbta apie panašų suplanuojamą objektą šalia Gariūnų turgavietės, Lentvario gatvėje.