Reikalauja nedidinti mokestinės naštos visiems piliečiams: tai daroma prisidengiant gynybos finansavimu

0
34

Ekspremjero Sauliaus Skvernelio vadovaujama demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ pažymi, kad visos keturios Vyriausybės pateiktos alternatyvos netenkina dėl pasirinktų šaltinių gynybos finansavimui. Lėšos gynybos poreikiams neturi būti ieškomos silpniausiai gyvenančių visuomenės narių piniginėse, papildomai apmokestinant juos horizontaliais PVM, GPM mokesčiais ar kėsinantis į bendruomenėms svarbius savivaldos projektus.

„Pažymime, kad prastėjantis PVM surinkimas į valstybės biudžetą indikuoja, kad tolesnis PVM didinimas gali privesti prie gilesnių, struktūrinių bėdų bei lemti dar prastesnį mokesčių surinkimą.

Matydami tokius valdančiųjų pramoginius projektus, kaip Vilniaus Nacionalinis stadionas, kuriam planuojama išleisti šimtus milijonų eurų, turime konstatuoti, kad neįžvelgiame atsakingo požiūrio į realų valstybės pasirengimą galimiems saugumo iššūkiams.

Atkreipiame dėmesį, kad Krašto apsaugos ministerija ir visa Vyriausybė nesugeba surasti plataus pritarimo dėl įsigijimų prioritetų su skirtingomis politinėmis grupėmis ir taip užtikrinti darbų tęstinumą. Vyraujantis požiūris, kad „gynybą reikia palikti tiems, kurie jie išmano“, siekiant užgniaužti bet kokią visuomeninę diskusiją apie mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimą, yra nepriimtinas ir trumparegiškas.

Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, protegavusio vokiškų tankų įsigijimą už 2 mlrd. eurų be aiškaus finansinio šaltinio, kelia rimtų klausimų apie galimas įsigijimų prioritetų korekcijas bei valstybės pasirengimo atremti grėsmes greitį“, – rašoma partijos pranešime.

Siekdami ieškoti sutarimo svarbiausiais valstybės klausimais, demokratai pritaria Lietuvos banko pozicijai, kad be nuolatinio 0,5 proc. bendrojo vidaus produkto padidinimo gynybos poreikiams Lietuvai prasminga papildomas lėšas pasiskolinti. Tai leistų išlaikyti visuomenės paramą gynybos stiprinimui ir užtikrintų greitesnį sprendimų priėmimą bei valstybės lankstumą tuos sprendimus įgyvendinant.

Be to, partija ragina Lietuvos atstovus Europos Parlamente ir Lietuvos diplomatus aktyviai veikti Europos Sąjungos institucijose, siekiant užtikrinti, kad gynybos poreikiai būtų užtikrinami pasitelkiant Europos solidarumo principą.

Kad būtų užtikrintas finansavimo didinimo tvarumas demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ siūlo pasitelkti kompleksines priemones: ryžtingesnį pelno mokesčio didinimą, grįžti prie praėjusioje kadencijoje taikytų kovos su šešėliu priemonių, galinčių generuoti apie 200 mln. eurų kasmet, taip pat taikyti didesnį azartinių lošimų apmokestinimo tarifą bei tikslinį akcizų didinimą.