Ignalinos rajone pasieniečiai pričiupo 2 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių gabenusius du vietinius gyventojus

0
129

Ties Laumakės kaimu patruliavę Vilniaus rinktinės Tverečiaus užkardos pareigūnai tamsoje pastebėjo į Lietuvos gilumą ėjusius du vyrus su nešuliais. Nuo šios vietos iki sienos su Baltarusija – kilometras.

Abu nešikus su įkalčiais sučiupę VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad tai 21 ir 23 metų Ignalinos rajono gyventojai. Jų gabentuose ryšuliuose rasti 2 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ bei „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Vietovę tikrinęs pasienietis su tarnybiniu šunimi aptiko ir valstybės sienos pažeidimo vietą. Neabejojama, kad kontrabandininkai į kaimyninę valstybę cigarečių nuėjo ir grįžo į Lietuvą seklia Dysnos upės vieta. Tai apklausos metu pripažino ir abu sulaikytieji.

Savaitgalį ignaliniečiai praleido areštinėje, o vakariš jos buvo paleisti. Vyrams skirtos kardomosios priemonės dokumentų poėmiai ir rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Ignalinos rajono gyventojams gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Dėl akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką abiem vyrams pradėtos administracinės teisenos. Ignaliniečių gabentos cigaretės laikinai saugomos Tverečiaus pasienio užkardoje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija