Iš Rudaminos paukštiena greitai pasieks ir Persijos įlankos šalis

0
236

Tokią galimybę atveria rugpjūčio pabaigoje UAB „Halal Control Lithuania“ gauta akreditacija produkciją pagal Halal reikalavimus gaminančioms įmonėms išduoti sertifikatus, pripažįstamus minėtose musulmoniškose šalyse. Kadangi Lietuvos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba su Jungtinių Arabų Emyratais (JAE) jau yra suderinusi veterinarinių sertifikatų formas dėl mėsos, įskaitant paukštieną, ir jos produktų eksporto, Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai pirmiausia naujų klientų planuoja žvalgytis šioje šalyje.

„Džiaugiamės, kad sėkmingai praėjome Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos šalių akreditaciją ir esame sertifikuota ESMA (Emirates Authority for Standardization & Metrology) bei JAKIM (Department of Islamic Development Malaysia) akreditavimo įstaiga. Tai reiškia, kad sertifikuodami gamintojus ir išduodami jiems Halal sertifikatą, suteikiame leidimą eksportuoti savo produkciją į tokias šalis kaip Saudo Arabiją, Kuveitą, Katarą, Jungtinius Arabų Emyratus ir kitas Persijos įlankos šalis. Tikimės, kad būsimas bendradarbiavimas praplės rinkų horizontus“, – sako UAB „Halal Control Lithuania“ generalinis direktorius Farruh Azimov.

„Eksporto plėtra – viena iš esminių mūsų veiklos strateginių krypčių. Gautas pripažinimas suteikia naujas eksporto galimybes, kurias sieksime išnaudoti. Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai pagal Halal reikalavimus sertifikuotą produkciją gamina nuo 2012 metų. Šiuo metu turime Valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų suderintą veterinarijos sertifikatą, leidžiantį išvežti mėsą ir jos produktus į JAE. Todėl jau esame numatę naujų klientų paiešką šioje šalyje. Tikimės, kad bus suderinti leidimai ir į kitas Persijos įlankos šalis“, – sako „KG Group“ Paukštininkystės verslo, valdančio Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynus, vykdomasis direktorius Darius Gudačiauskas.

Kaip jis pažymi, ateityje tikimasi, jog Lietuvai bus suteikta teisė eksportuoti paukštienos produkciją į Kiniją, Pietų Korėją, Pietų Afrikos Respubliką ir Kanadą. Prognozuojant didėsiantį paukštienos poreikį, Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynuose numatytas ir gamybinių pajėgumų didinimas. „Esame numatę paukštidžių, kuriose auginame mėsinius viščiukus, plėtrą. Taip pat mūsų planuose –  2020–2021 metais Vilniaus rajone, Rudaminoje, įrengti naują mėsos perdirbimo liniją, kuri leis per valandą perdirbti 2,5 karto daugiau paukštienos produkcijos“, – pasakoja „KG Group“ Paukštininkystės verslo vykdomasis direktorius D. Gudačiauskas.