K. Pūkas pripažintas kaltu dėl seksualinio priekabiavimo ir dėl šaunamojo ginklo laikymo taisyklių pažeidimo

0
240

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien iš dalies patenkino Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorės apeliacinį skundą ir buvusį Seimo narį Kęstutį Pūką pripažino kaltu dėl seksualinio priekabiavimo bei šaunamojo ginklo laikymo taisyklių pažeidimo. Teismas už šiuos baudžiamuosius nusižengimus jam skyrė subendrintą 50 MGL (1883 Eur) baudą, kaip buvo prašoma apeliaciniame skunde, bei priteisė iš K. Pūko nukentėjusiosios nuo seksualinio priekabiavimo naudai 1500 Eur neturtinei žalai atlyginti.

Apeliacinis teismas pripažino K. Pūką kaltu dėl seksualinio priekabiavimo prie Seimo nario padėjėja – sekretore dirbusios moters bei paliko nepakeistą pirmos instancijos teismo nuosprendį dėl priekabiavimo prie kitų trijų merginų, siekusių įsidarbinti į minėtas pareigas. Toks sprendimas argumentuojamas aplinkybe, kad įsidarbinimo santykis šiuo atveju nesudarė būtinojo nusikalstamos veikos sudėties elemento – kitokio priklausomumo. Teismo vertinimu, nors K. Pūko sprendimas dėl pretendenčių įdarbinimo galėjo paveikti jų padėtį, tačiau šis poveikis nėra esminis, leidžiantis teigti, kad pretendentės buvo priklausomos nuo K. Pūko.

„Esu patenkinta Apeliacinio teismo sprendimu, kad teisinėmis priemonėmis buvo apgintas nukentėjusiosios nuo seksualinio priekabiavimo interesas. Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino visas K. Pūkui inkriminuotas aplinkybes. Pozicija išsiskyrė tik dėl kitokio priklausomumo konstatavimo pretendenčių į Seimo nario padėjėjas – sekretores klausimu. Kitokio priklausomumo požymis baudžiamosios teisės prasme kiekvienu atveju yra vertinimo dalykas. Šiuo atveju Teismas padarė tokias išvadas, tačiau tai neužkerta kelio ateityje iš naujo vertinti konkrečią situaciją, todėl neturėtų stabdyti ketinančių ginti savo teises asmenų nuo bandymo tai padaryti. Be to, yra galimybė šiuo klausimu kreiptis į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą, siekiant gauti teismų praktikos išaiškinimą nukentėjusiųjų interesų užtikrinimo prasme, ir tokia galimybė bus svarstoma“, – sakė ikiteisminį tyrimą atlikusi ir valstybinį kaltinimą byloje palaikiusi prokurorė Agnė Stankevičiūtė.

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė A. Stankevičiūtė, teikdama apeliacinį skundą, prašė panaikinti Vilniaus apygardos teismo š. m. kovo 1 d. priimtą išteisinamąjį nuosprendį K. Pūkui ir pripažinti jį kaltu dėl visų jam inkriminuotų nusikalstamų veikų.

Apeliaciniame skunde prokurorė akcentavo, kad K. Pūkas jam inkriminuotais veiksmais – vulgariais ir gašliais pasisakymais, norinčių įsidarbinti merginų intymių kūno vietų komentavimu,  nukentėjusiųjų vedimu į gyvenamąsias jo patalpas, neturint tam kitos pateisinamos priežasties, galbūt siekė seksualinio bendravimo ar pasitenkinimo. Tokiais veiksmais buvo ne tik pažeminta nukentėjusiųjų garbė ir orumas, tačiau ir pažeista jų seksualinio apsisprendimo laisvė.

Ikiteisminis tyrimas dėl įtarto seksualinio priekabiavimo bei šaunamojo ginklo laikymo taisyklių pažeidimo Vilniaus apylinkės prokuratūroje buvo pradėtas 2017 m. kovo mėnesį.

Jo metu buvo nustatyta, kad 2017 metų pradžioje, kelių mėnesių laikotarpiu, Seimo narys K. Pūkas galbūt seksualiai priekabiavo prie keturių pagal tarnybą ar kitaip priklausomų asmenų.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat buvo nustatyta, kad nuo 2016 metų pabaigos iki 2017 metų vasario mėnesio pradžios K. Pūkas, laikydamas teisėtai įsigytą šaunamąjį ginklą bei šaudmenis darbo patalpose Lietuvos Respublikos Seime, neužtikrino tinkamo šio ginklo ir šaudmenų saugumo. Tuo buvo pažeistos šaunamojo ginklo bei šaudmenų laikymo taisyklės ir dėl to sudarytos sąlygos kitam asmeniui neteisėtai pasinaudoti šaunamuoju ginklu.

 

Prokuratūros informacija