Kai kurių gydymo paslaugų Vilniaus ligoninėse vis dar gali tekti laukti ištisus mėnesius

0
237

Teritorinė ligonių kasa skelbia, kokių operacijų ar gydymo ligoniams reikia laukti 60 ir daugiau kalendorinių dienų.

Didžiausiomis eilėmis išsiskiria VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos (Santariškių g. 2). Pavyzdžiui tonzilių pašalinimo ar nosies pertvaros ištiesinimo šioje gydymo įstaigoje galima tikėtis beveik po metų nuo užsirašymo.  Tuo tarpu vienos iš sudėtingiausių – vožtuvo implantavimo – operacijos teks laukti viso labo du mėnesius.

Paslaugų gydymo įstaigose laukimo trukmė paskutinių dienų duomenimis

Kochlearinė implantacija (klausos implantacija), otosklerozės operacija (vidinės ausies protezo implantacija) ir kt. eilė jau minėtoje Santaros klinikoje – 180 kalendorinių dienų; Vaikų dantų gydymas bendrinėje nejautroje –  90 dienų (VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika); Vitrektomija (planinė stiklakūnio chirurgija akies operacija Santaros klinikoje) – 70 dienų; Vaikų psichiatrija (Santaros klinikoje) – 79 dienos.

Tokios eilės – ne naujiena daugelyje sostinės gydymo įstaigų. Jų vadovai nurodo, kad dėl to kalti ir pacientai, kurių kiekvienais metais daugėja. Viena iš pagrindinių priežasčių – nemažai užsiregistravusių pacientų neatvyksta į priėmimą ir apie tai nepraneša. Tokiu būdu atimama galimybė kitiems paslaugas gauti greičiau. Kai kurių poliklinikų duomenimis, maždaug ketvirtadalis užsiregistravusių pacientų neatvyksta arba atvyksta ne laiku.