Kaip apsaugoti šunį nuo erkių įkandimo

0
95

Pražydus pievoms jomis mėgaujamės tiek mes, tiek ir augintiniai, tačiau svarbu nepamiršti, jog jose glūdo jau pabudusios ir pavojingos erkės.  Šie parazitai platina itin pavojingas šunims ligas, todėl labai svarbu laiku gyvūnus apsaugoti nuo jų įsisiurbimo.

VMVT specialistai teigia, jog yra keletas būdų, kaip apsaugoti šunis nuo erkių įkandimo, tačiau atkreipia dėmesį, jog nė vienas iš jų nėra 100 proc. efektyvus. Vis dėlto derinant prevencines priemones tikimybė išvengti erkės įsisiurbimo didėja. 

Rekomenduojamos prevencinės priemonės:

– Pasivaikščiojimų metu vengti ilgos žolės.

– Jei žinoma, kad teritorijoje yra paplitusios erkės, esant galimybėms, pasivaikščiojimams rinktis kitą maršrutą.

– Kasdien, ypač po pasivaikščiojimų lauke, atidžiai tikrinti savo augintinio kailį.

– Radus erkę – nedelsiant pašalinti.

– Naudoti įvairias prevencines priemones nuo ektoparazitų. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju ar veterinarijos vaistininku, kokiomis apsaugos priemonėmis užtikrinsite maksimalią gyvūno apsaugą nuo išorinių parazitų (tai gali būti lašai, antkakliai, tabletės, purškiamieji preparatai, šampūnai).

Ant kai kurių šunų, dėl jų kailio tankumo, gali būti labai sunku aptikti erkes ar erkių įkandimus. Erkių platinamos ligos požymiai gali pasireikšti ne iš karto po erkės įkandimo, todėl, jei įtariate, kad jūsų augintiniui įkando erkė, atidžiai stebėkite savo šuns elgseną bei apetitą (ar šuo netapo vangus ar mažai ėda ir pan.). Sunkesnių erkių platinamų ligų ar jų komplikacijų galima išvengti nedelsiant suteikus būtiną veterinarinę pagalbą esant pirmiesiems ligų simptomams.

VMVT informacija