Kol kas dar nepasakė, kad jau niekada nebepaduos rankos

0
188

Prezidentas Gitanas Nausėda vakar informavo, jog Lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotas susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius yra nešiojamas ant Premjero Sauliaus Skvernelio rankų po politines srutas.

Jei jau taip, tai abu labu kažkuo neskaniai kvepia, ir labai panašūs. Tik vienam iš jų kol kas labai negarsiai yra užveriamos durys į prezidentūrą ir, tikėtina, jog apsauginiai nebepraleis. Ir kas svarbiausia, panašu, jog tai – tik pradžia. Gali nutikti taip, jog ministro niekas nebeišleis net į užsienį, juk atstovauti valstybę, kaip parodė įvykiai Abu Dabyje, reikia kompetencijų, reikia išmanyti tam tikras taisykles, kurios ypatingai atsakingai turi būti derinamos su Užsienio reikalų ministerija ir prezidentūra. Aišku, apie tai kol kas niekas garsiai nekalba. Tyliai užsiminta tik apie tai, kad lenkų delegatas nebepageidaujamas Daukanto aikštės rūmuose.

Bet net ir tai gali nė kiek nesutrukdyti užsiimti tuo, ką geriausiai išmanai, pavyzdžiui – kelių asfaltavimas. Darbų užteks…

Ir kas pasakys, kad prezidentūros patarėjai stokoja politinės patirties ar yra per minkšti valdydami valstybę. Greičiausiai, G. Nausėdos aplinkoje vadovaujamasi principu –  “Tyla – gera byla” (frazė iš tautos mėgstamo filmo apie tankistus).

Dar praėjusį lapkritį prezidentūra išplatino informaciją, kad ministras turi trauktis

LR Prezidentas Gitanas Nausėda neigiamai vertina susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus kuruojamoje srityje tvyrančią sumaištį ir paties ministro veiksmus.

Pasak šalies vadovo, ministro elgesys neatitinka jo pareigoms keliamų reikalavimų, trikdo valdžios grandžių darbą ir kelia piliečių nepasitikėjimą valstybe. J. Narkevičius neišnaudojo jam suteiktos galimybės konstruktyviai išspręsti problemas. Todėl ministras prarado Prezidento pasitikėjimą ir privalo trauktis iš pareigų.

„Asmeninės ministro problemos tapo Vyriausybės, o kartu ir visos valstybės problemomis. Tai nebegali ilgiau tęstis“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas laukia, kad Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis nedelsdamas priims principingą sprendimą dėl ministro ateities.