Kontrabandininkai cigaretes bandė sunaikinti ugnimi

0
256

Šalčininkų rajone pasieniečių užspeisti įtariami kontrabandininkai bandė neįsileisti VSAT pareigūnų į sodybos teritoriją. Jie taip pat padegė ūkinį pastatą, įtariama, bandydami sunaikinti jame sudėtas kontrabandines cigaretes.

Sekmadienio naktį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai gavo informacijos, kad ties Šalčininkų rajono Raudonbalio mišku per apsauginę tvorą iš Baltarusijos į Lietuvą galėjo būti įmestas neteisėtas krovinys. Į šią vietą nedelsiant buvo nusiųsti pasieniečių patruliai bei kinologas su tarnybiniu šunimi.

Vietovės apžiūrai panaudotas tarnybinis VSAT šuo pasieniečius įtariamųjų pėdsakais pradėjo vesti į Lietuvos gilumą. Pasieniečiai su šunimi pasiekė Šalčininkų rajono Milvydų kaime esančią sodybą. Ji yra maždaug už puskilometrio nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos.

Jungtinės kelių VSAT Varėnos pasienio rinktinės padalinių pajėgos ėmėsi tikrinti sodybą. Joje buvę du vyrai atsisakė įsileisti pasieniečius bei nepakluso reikalavimams sutramdyti ir į voljerą uždaryti kieme laksčiusį palaidą šunį.

Vienas vyras, nešinas bakeliu, skubiai nuėjo į ten pat esantį ūkinį pastatą, iš kurio netrukus ėmė veržtis dūmai. Apie kilusį gaisrą VSAT pareigūnai nedelsiant pranešė ugniagesiams, o patys įsiveržė į sodybos kiemą. Prieš čia laksčiusį agresyvų šunį pasieniečiams teko panaudoti ašarines dujas.

Kartu su atvykusiais ugniagesiais ugnis buvo nuslopinta. Ūkiniame pastate pasieniečiai rado 30 apdegusių ryšulių. Juose buvo 8860 pakelių cigarečių „Minsk 5 Superslims“ ir „NZ Gold“. Rūkalai pažymėti baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais. Dar kažkiek pakelių sunaikino ugnis.

Sodyboje pasieniečiai sulaikė 28 metų Šalčininkų rajono gyventoją ir 25-erių asmenį be pilietybės, nuolat gyvenantį Lietuvoje. Jie po apklausų uždaryti į areštinę.

Dėl kontrabandos, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, turto sunaikinimo bei trukdymo ikiteisminio tyrimo pareigūnų veiklai VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

VSAT informacija