Mano, jog masinė senjorų vakcinacija prasidės po dviejų savaičių: telefono skambučio dėl vakcinacijos sulauks kiekvienas iš 100 tūkst. garbaus amžiaus vilniečių

0
273

Vilnius ruošiasi tolesnių prioritetinių grupių vakcinacijai. Artimiausioje eilėje nuo vasario 9-osios – švietimo sektoriaus darbuotojai, vėliau nuo COVID-19 bus skiepijami senjorai, pradedant nuo pačių vyriausiųjų. Pirmiausia bus skiepijami 80 m. ir vyresni vilniečiai, vėliau – 75–79 m., po jų 70–74 m. ir paskutiniai iš senjorų – 65–69 m. gyventojai.

Vilniuje šiuo metu gyvena 104 600 vyresnių nei 65 m. gyventojų. Planuojama, kad dalis senjorų skiepytis gali būti kviečiama paraleliai su švietimo sektoriaus darbuotojais. Kadangi Vilniuje gyvena beveik 600 tūkst. gyventojų ir kitose prioritetinėse grupėse esančių asmenų skaičius didesnis nei kituose miestuose, masiška senjorų vakcinacija, tikėtina, gali prasidėti vasario viduryje.

Senjorams nereikia rūpintis registracija dėl skiepijimosi poliklinikose. Gavus tikslią informaciją, kada Lietuvą ir konkrečiai Vilnių pasieks vakcina, skirta šiai prioritetinei grupei, senjorams poliklinikos individualiai telefonu praneš, kada, kur ir kaip jie bus skiepijami. Bus paskirta vakcinacijos data ir laikas, nurodyta vieta ir kabinetas, taip pat antrojo skiepo data. Tai darys poliklinikų darbuotojai arba savanoriai. Vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga nemokama.

Planuojama, kad senjorai bus vakcinuojami įstaigose, prie kurių jie yra prisirašę, kadangi šeimos gydytojai savo pacientus pažįsta geriausiai ir gali pirmiausia kviesti tuos, kurie serga lėtinėmis ligomis. Tokio pat bendradarbiavimo tikimasi ir su privačiomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis. Įstaigų, kurios neturės galimybių vakcinuoti pačios, pacientai tikrai nebus pamiršti – bus priskirti vienai iš vakcinaciją organizuojančių poliklinikų.

Vilniuje su vaikais gyvena nemažai gimtąsias vietas palikusių senjorų. Jokių problemų dėl vakcinacijos nekils tiems, kurie yra persirašę į Vilniaus poliklinikas, net jei jų gyvenamoji vieta deklaruota kitame mieste. Faktiškai gyvenantiems, bet Vilniaus poliklinikose neregistruotiems senjorams, jei pritars Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), irgi bus sudaryta galimybė pasiskiepyti sostinėje.

Taip pat Vilnius tikisi artimiausiu metu sulaukti SAM nutarimo, kad vyresnio amžiaus gyventojai nebus skiepijami „Astra Zeneca“ vakcina, kuri, kaip rodo tyrimai, yra šiai grupei neefektyvi.

Vilnius ruošiasi pagal galimybes pasiūlyti judėjimo problemų turintiems senjorams pavėžėjimą į vakcinacijos vietas. Sulaukę tikslios informacijos apie skiepijimo vietą ir laiką, senjorai turėtų kreiptis tel. 85 211 25 55.

Atkreipiame dėmesį, kad yra rekomenduojama neskiepyti žmonių, kuriems nuo COVID-19 ligos diagnozavimo nėra praėję trys mėnesiai arba prieš skiepijimą jiems atlikto serologinio tyrimo metu nustatoma koronaviruso antikūnų.