Maratono dalyvius gaivins mobiliosios gertuvės ir rūko sistema

0
307

Savaitgalį vyksiančiame „Danske Bank Vilniaus maratone“ dalyvaujantiems bėgikams bus galima atsigaivinti stabtelėjus prie  šalia trasos pastatytų mobiliųjų vėsinančių įrenginių.

„Mūsų bendrovė kasmet ieško vis naujų inovatyvių būdų, kaip prisidėti prie sporto renginių puoselėjimo Vilniaus mieste. Nors šiais metais oro sąlygos permainingos, neabejojame, kad nubėgus tam tikrą distanciją bėgikams, o ir juos palaikyti atvykusiems norėsis atsigaivinti. Todėl kartu su Vilniaus miesto savivaldybe šiais metais nusprendėme pasirūpinti, kad maratono trasoje visus ištroškusius pasitiktų 8 mūsų bendrovės pastatytos mobiliosios gertuvės. Taip pat šalia Rotušės aikštės papildomai įrengsime inovatyvią bėgikus atgaivinančią rūko sistemą“, – sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Mobili rūko sistema sudaryta iš lengvai transportuojamų stovų su sumontuota vandens purškimo sistema, kuri gamina vandens dulksną, purškiamą ant maratono dalyvių. Mobili rūko sistema, ramiomis oro sąlygomis (jei nevėjuota) vandens dulksną gali purkšti maždaug 50 cm į abi puses ir apimti beveik 10 kv. metrų plotą.  Ši sistema padeda ne tik atvėsti sporto renginių, maratonų  metu, tačiau ir mažina dulkių kiekį viešose erdvėse.

Tokios rūko sistemos populiarios daugelyje šalių, ypač pietuose. Karščių metu jos naudojamos ir lauko kavinėse, viešose miesto vietose. Pasak bendrovės „Vilniaus vandenys“ atstovų, palyginus su kitomis, panašią funkciją atliekančiomis sistemomis, jos taupo elektrą, vandenį ir pinigus, nes vandens dulksnai pagaminti reikia labai mažo vandens kiekio, o apipurškiamas gana didelis plotas.

Šiuo metu Vilniuje veikia 11 stacionarių ir 8 mobilios vandens gertuvės, kurios ir pastatytos šalia maratono trasos. Tikslias gertuvių vietas galima pamatyti interaktyviame žemėlapyje. Visose gertuvėse sumontuoti ir  nuotolinio nuskaitymo skaitikliai, kurie leidžia mobiliajame telefone ar kompiuteryje  kiekvienam stebėti vandens suvartojimą bei indėlį į švaresnę aplinką, neperkant vandens plastikiniuose buteliuose.

Nuo vasaros sezono pradžios fiksuojamais duomenimis, vilniečiai ir miesto svečiai iš įvairiose miesto vietose įrengtų gertuvių išgėrė 1 222 700 stiklinių vandens, taip elgdamiesi atsisakė 489 080 vienetų plastikinių buteliukų ir sumažino 40,5 tonų anglies dvideginio išmetimo į aplinką, išskiriamo plastikinių pakuočių gamybos proceso metu. Maža to, jie jau suvartojo 22 tonom mažiau cukraus, o nepirkdami vandens ir gerdami jį nemokamai sutaupė daugiau nei 317 902 eurų. Tikimasi, kad po „Danske Bank Vilniaus maratono“ šie skaičiai dar labiau išaugs.