Miesto tvarkymo ir naudojimo režimą teismas paskelbė negaliojančiu

0
200

Trakų senamiestyje gali pajudėti svarbūs projektai. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išplėstinė teisėjų kolegija paskelbė, kad 1996 metais nustatytas tvarka, kuri stabdė įvairius darbus, yra negaliojanti.

Būtent remdamasi šiuo režimu Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija Trakų mieste stabdė kone visus svarbiausių miesto objektų rekonstrukcijos darbus, pvz., Trakų autobusų stoties, Trakų gimnazijos sporto salės rekonstrukcijų projektus.

Į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą kreipėsi Seimo nariai Jonas Liesys, Arūnas Gelūnas, Remigijus Žemaitaitis ir Juozas Baublys. Jie prašė ištirti, ar Trakų senamiesčio tvarkymo ir naudojimo režimas yra teisėtas. Teismas konstatavo, kad šis dokumentas nebuvo paskelbtas taip, kaip yra nustatyta Lietuvos Respublikos teisės aktuose, todėl dokumentas nėra galiojantis. Taigi 22 metus įvairūs rajono bendruomenei reikalingi projektai Trakų rajone buvo stabdomi vadovaujantis negaliojančiu teisės aktu.

„Šis Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimas yra be galo svarbus Trakų miestui, nes sudaro prielaidas tikėtis, kad suplanuoti ir planuojami miestui būtini projektai nebebus dirbtinai stabdomi. Deja, teismas nepasisakė dėl to, kaip toliau reikėtų elgtis valstybės ir savivaldos institucijoms, nors teismo sprendimo laukė žemesnės instancijos teismai, kurie nagrinėja ne vieną su Trakų miesto objektų rekonstrukcija susijusią bylą. Taigi esame patekę į tam tikrą teisinį vakuumą, kai pagrindinis teisės aktas, kuriuo anksčiau buvo priimami sprendimai, paskelbtas negaliojančiu. O Trakų rajono savivaldybė ir toliau pasirengusi veikti ne tik teisėtai, bet ir atstovaudama savo rajono bendruomenės interesams“, – teismo sprendimą komentuoja Darius Kvedaravičius, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius.

Teismo nutartis yra neskundžiama.
Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Vadovaujantis dabar teismo pripažintu negaliojančiu dokumentu, buvo stabdomas ir Trakų autobusų stoties rekonstrukcijos projektas.