Nuo koronaviruso jau ragina tirtis ne tik Nemenčinės, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus

0
299

Apie situacijos rimtumą liudiją Vilniaus apskr. VPK, Vilniaus rajono savivaldybės ir pačios Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimai. Pastarosios duomenimis, COVID-19 nustatytas vos ne šimtui siuvyklos „Vilnika“ darbuotojų ir palaikomojo gydymo bei slaugos ligoninėje. Iš viso jau mieste paimta mėginių iš daugiau nei pusantro tūkstančio asmenų.

Nuo šiandien, balandžio 21 d., Kreivalaužių, Nemenčinės II, Piliakalnio, Pučkalaukio ir Vilkaraisčio kaimų gyventojai kviečiami atlikti tyrimą dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19).

Tyrimai bus atliekami mobiliuosiuose punktuose, adresu Nemenčinės g. 149, Pučkalaukis (UAB „Vilnika“ teritorija). Mobilūs punktai dirbs nuo 8 val. iki 20 val.

Nuo balandžio 16 d. 7 val. Vyriausybės sprendimu uždarius įvažiavimus ir išvažiavimus iš Nemenčinės miesto, ir toliau vykdomas aktyvus darbas ‒ Nemenčinėje ištisą parą veikia 4 stacionarūs postai, kuriuose kiekvieną dieną dirba apie 30 policijos pareigūnų. Jiems talkina Karo policija ir šauliai, savivaldybės, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai – visi jie vykdo įvažiuojančių ir išvažiuojančių transporto priemonių vairuotojų ir keleivių bei asmenų, kuriems skirta izoliacija, kontrolę, užtikrina viešąją.

Nuo balandžio 3 d. dėl karantino reikalavimų pažeidimo Nemenčinėje policija nubaudė 18 asmenų.

Šalies mokslininkų skaičiavimais, artimiausiu metu COVID-19 bus nustatyta dar maždaug pusaštunto šimto Lietuvos gyventojų.