Sakuros pražydo ir dar vienoje Vilniaus vietoje – prie Mykolo Romerio universiteto įkurtame Bičiulių sode

0
245

Medeliai prieš ketverius metus buvo pasodinti ir sėkmingai prigijo prie Mykolo Romerio universiteto Socialinių inovacijų laboratorijų centro MRU LAB Didlaukio gatvėje.

Bičiulių sodas buvo įkurtas 2016 metais. Sodo koncepciją pasiūlė, parinko medžius ir konsultavo japoniško sodo Lietuvoje pradininkas Kęstutis Ptakauskas. Sode pasodinti 24 trijų metrų aukščio japoniškų sakurų (lot. Prunus Sargenti) ir 15 dviejų metrų aukščio japoniškų šermukšnių (lot. Sorbus Dodong) medžiai. Sodo koncepcijos autorius japoniškas sakuras ir šermukšnius parinko neatsitiktinai: sakura simbolizuoja vidinį orumą, kilnumą, jaunystę ir atsinaujinimą, šermukšnis – vidinį grožį, privatumą, taiką ir prieglobstį. Šie medžiai itin charakteringai atspindi ir metų laikų kaitą – sakuros žydi pavasarį, o japoniški šermukšniai įspūdingai keičia spalvą rudenį.

Per MRU Bičiulių sodo atidarymą visiems sodo medžiams suteikti simboliniai įvairių bendražmogiškųjų vertybių pavadinimai bei skirtos specialios dedikacijos Mykolo Romerio universitetui, žymiems jį kūrusiems ir puoselėjusiems profesoriams. Visi Bičiulių sodo mecenatai paminėti specialioje atminimo lentoje.

Sodo atidaryme dalyvavęs sostinės meras Remigijaus Šimašius pasidžiaugė, jog Vilnius nuo turi dar vieną įspūdingą traukos tašką, palinkėjo, kad Bičiulių sodas taptų neatsiejama ne tik universiteto ir Didlaukio akademinio miestelio, bei ir viso Vilniaus dalimi, ir šie mero žodžiai išsipildė – sakuros šiemet pasitiko jau ketvirtąjį pavasarį.