Šalčininkų rajone su įkalčiais užklupti du cigarečių kontrabandininkai

0
110

Naktį VSAT Varėnos rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai ties Negibėnų kaimu esančiame miške pastebėjo du įtartinus asmenis su nešuliais. Ši vietovė yra už 100 metrų nuo sienos su Baltarusija.

Nešikai, manoma, taip pat išvydo VSAT pareigūnus, metė krovinį ir tamsoje pasišalino į miško tankmę.

Jų paieškai papildomai buvo pasitelktas kinologas su tarnybiniu šunimi, informuoti tuo metu ruože budėję kiti patruliai.

Abu bėglius VSAT pareigūnai sučiupo už maždaug 3 kilometrų nuo tos vietos, kurioje jie numetė ryšulius, miške tarp Šalčininkų rajono Peckelių ir Jankūnų kaimais.

Paaiškėjo, kad du Vilniaus rajono gyventojai, 20 ir 35 metų, gabeno keturias cigarečių dėžes. Jose iš viso buvo 2 tūkst. pakelių „Fest“ markės rūkalų, pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką abiem nešikams VSAT pareigūnai pradėjo administracinę teiseną. Už tokį pažeidimą kontrabandininkams gresia baudos nuo 5200 iki 6000 eurų.

Vyrams teks atsakyti ir už tai, kad į valstybės sienos apsaugos zoną, kurioje buvo užklupti, jie įžengė be privalomo pasieniečių leidimo.

Pažeidėjams įteikti šaukimai atvykti į jų bylas nagrinėsiantį teismą. Po apklausų jie paleisti. Cigaretės saugomos G. Žagunio užkardoje.

 

VSAT informacija