Savaitgalio kelionė į vieną iš didžiausių Vokietijoje kalėdinių mugių

0
509

Niurnbergas – ne tik svarbiausias pramoninis miestas pietų Vokietijoje, bet ir žavi savo istorija, architektūra.

Nuvykti galima tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus su Ryanair oro linijomis. Bilietas į abi puses – nuo 40 Eur, o apgyvendinimo vietas gali kiekvienas pasirinkti pagal savo galimybes nuo 20 Eur žmogui už naktį.

Viešasis transportas puikiai pritaikytas turistams – metro ar autobusu galima lengvai nuvykti į visas lankytinas vietas patogiai ir greitai. „Dienos plius” bilieto kaina – 12,30 Eur, o jis galioja dviems suaugusiems ir keturiems vaikams. Perkant bilietą šeštadienį, sekmadienį viešasis transportas – nemokamas.

Lankyti miestą siūlome pradėti nuo centrinės miesto stoties, įžengiant pro senamiesčio vartus – nuo meno ir dizaino muziejaus (Neues Museum), einat link nuostabios švento Lorentzo bažnyčios (Kirche St. Lorenz). Besigrožėdami senovine architektūrą pasieksite Moterų bažnyčią ir turgaus aikštę (HaupMarkt with FrauenKirche), kurioje įsukūrusi Kalėdinė mugė. Toliau, link Karališkos Niunbergo pilies (Kaiserburg), aplankysite Šv. Zebaldo bažnyčią (Kirche ST. Sebald), miesto ir žaislų muziejus bei galiausiai apžiūrėsite Karališką pilį.

Vakarop siūlome sugrįžti į Kalėdinę mugę, kuri maloniai džiugins savo išskirtine nuotaika.  Niurnbergo Kalėdų mugė savo duris atveria gruodžio mėnesį. Tai pati didžiausia ir daugiausia žmonių sutraukianti Kalėdinė mugė Vokietijoje. Šias metais ji padalinta į skirtingas temines zonas. Vaikai maloniai praleis laiką vaikų zonoje, kuri džiugina karuselėmis, edukaciniais  užsiėmimais, Kalėdų Senelio namuku bei įvairiausiais vaikiškais užkandžiais, gardėsiais.  Pagrindinėje turgaus aikštėje gausu suvenyrų, eglutės žaisliukų, vokiško maisto ir, žinoma, muzikos. Jei prisiragausite vokiško maisto ir norėsite kažko kito, užeikite į miestų mugę, kurioje galėsite išbandyti afrikietiškos sriubos, pakistanietiškų, graikiškų ar lenkiškų užkandžių, o gal paskanauti itališkų prosecco gėrimų bei susipažinti su daugybę skirtingų miestų iš įvairiausių pasaulio šalių.

Maloniai nustebino savivaldybės modernus ir ekologiškas požiūris – mugėje visi gėrimai ir užkandžiai pateikiami moliniuose induose, kuriuos gali pasilikti kaip suvenyrą ar grąžinti maisto tiekėjams bei susigrąžinti 3 Eur užstatą. Rezultatas švarus mietas – be plastikinių šiukšlių.

Keliaukite ir pajuskite kalėdinę nuotaiką.