Siūlo bendradarbiauti ir labiausiai baiminasi to, kas nutiko Ukrainoje – karo

0
250

Netoli nuo Vilniaus gyvenantys paprasti Baltarusijos žmonės per daug nesigilina į Astravo atominės elektrinės statybos reikalus ir sako, kad nuo jų šis procesas niekaip nepriklauso, o jų nuomonės niekas nei klausė, nei klaus. Tuo tarpu „Vilnijos naujienų“ atlikta apklausa rodo, jog didžioji dalis vilniečių dėl jų kaimynystėje netrukus pradėsiančios veikti branduolinės jėgainės – sunerimę labai smarkiai.
Skaitytojų teiravomės, ar verta nerimauti dėl Baltarusijos atominės elektrinės? Daugiausiai palaikymo sulaukė atsakymas, jog „Taip, nes tokios jėgainės jau praeitis ir jos yra nesaugios (62 proc.). Antroje vietoje – „Taip, nes ją stato Rusija (15 proc.).
„Ne, nes tokios, rusiškos, branduolinės jėgainės veikia daugelyje pasaulio valstybių ir jos yra saugios kaip ir visos kitos – (15 proc.).
„Ne, nes tai pigiausias būdas apsirūpinti elektra, o kiti jos gamybos būdai – taip pat pavojingi – (8 proc.).
Tuo tarpu kaimynai, gyvenantys dar arčiau nuo greitai branduolinę energiją gaminsiančio monstro sako, jog neturi jokio pasirinkimo kaip ir lietuviai. Su tuo paprasčiausiai priversti susitaikyti.
„O ką mums daryti? Niekas čia nieko ir neklausė. O didžioji dalis žiniasklaidos net palaiko projektą. Tai jei jau jis bus, gal geriau ir jums apsirūpinti pigesne energiją. Kam mokėti brangiai, jei pas mus pigu. Taip, sutinkame, tai kažkiek pavojinga. Geriau jau to nebūtų, bet ką darysi… Svarbiausia, kad nebūtų tokių baisių dalykų, kurie vyksta Rytų Ukrainoje. Kai kariauja visai neseniai draugiškai gyvenę žmonės. Tai tikrai dar baisiau“, – sakė pašnekintas baltarusis, kurio prisiminimai apie Lietuvą tik patys geriausi.
Oficialusis Minskas iki šiol įsitikinęs, jog Lietuva pirks pigią baltarusišką atominę energiją.
Pranešama, jog per pastarąjį pusmetį metų Baltarusija padidino elektros energijos eksportą į Lietuvą net aštuonis kartus, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai – lietuviams elektros pardavė iš viso daugiau nei už 26 mln. Eur.