Su kontrabandinėmis cigaretėmis įkliuvo šalčininkietis ir druskininkietis

0
234

Vakar apie 17 valandą 20 minučių Šalčininkuose, Vilniaus gatvėje, sustabdytas automobilis „VW Golf“, vairuojamas 39-erių metų vyro. Automobilio bagažinėje rasti keturi polietileniniai maišai, kuriuose buvo po 500 cigarečių pakelių, pažymėtų Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Vėliau vairuotojo namuose rasta 4 918 pakelių cigarečių, pažymėtų Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Įtariamasis uždarytas į areštinę.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos patruliai Druskininkų savivaldybės ribose praėjusį trečiadienį tikrino miškingą vietovę maždaug už pustrečio kilometro nuo sienos su Baltarusija.

Netoli kelio Latežeris – Kabeliai jie pastebėjo kelis mišku einančius asmenis su nešuliais. Artėjančius pasieniečius nešikai irgi pamatė. Nepaklusę nurodymui sustoti jie metė krovinius ir leidosi mišku bėgti į skirtingas puses. Vieną pažeidėją pasieniečiai prisivijo ir sulaikė. Vėliau paaiškėjo, kad tai – 46-erių Druskininkų gyventojas.

Čia pat VSAT pareigūnai rado ir kontrabandininkų į Lietuvos gilumą gabentus 10 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Super Slims“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra apie 33 tūkst. eurų.

Druskininkiečiui dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų. Kontrabandininką pasieniečiai uždarė į areštinę.

Be to, Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmuose bus nagrinėjamos ir dvi administracinės bylos. Už statutinio valstybės tarnautojo teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymą druskininkiečiui bus skirta bauda nuo 90 iki 140 eurų. Jis pasienio ruože buvo ir be privalomų turėti dokumentų, todėl už tokį pažeidimą susilauks įspėjimo arba baudos nuo 40 iki 90 eurų.

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinės ir Policijos departamento informacija inf.