Sulaikyti vyrai atsidūrė areštinėje

0
285

Sostinės antrojo policijos komisariato tyrėjai per kelias dienas už įvairius nusikaltimus su įkalčiais sulaikė du asmenis.

Rugsėjo 15 d. apie 16.35 val. pareigūnai reagavo į iškvietimą dėl socialiniame bute Ūmėdžių gatvėje, Vilniuje, galimai nelegaliai gyvenančio sūnaus. Atvykę išspręsti konflikto, pareigūnai aptiko apie 30 g galimai narkotinių medžiagų, t. y. kanapes ir jų dalis.

Nedelsiant pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, atlikta krata. Kratos metu įvairiose kambario vietose rasta dar apie 20 g kanapių bei jų dalių, popierius suktinėms sukti, smulkintuvas su kanapių liekanomis. Įtariamasis (gimęs 1983 m.) sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Policijai jis gerai žinomas – praeityje teistas už įvairius nusikaltimus Lietuvoje ir užsienyje.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti vyrui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Rugsėjo 16 d. Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai turėjo informaciją, kad vilnietis sukčiaudamas įsigijo dviratį, už kurį atsiskaitė padirbtais pinigais. Asmuo buvo sulaikytas, kratos jo namuose metu rastas sukčiavimo būdu įgytas dviratis, galimai padirbta 20 svarų kupiūra, taip pat galimai narkotinės medžiagos – kanapės bei jų dalys, kontrabandinės cigaretės.

Įtariamasis (gimęs 1981 m.) buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą ir laikymą pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 209 str. 1 d. Už šį pažeidimą numatyta bauda nuo keturiasdešimt iki dviejų šimtų eurų.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 213 str. 1 d. už netikrų pinigų ar vertybinių popierių gaminimą, laikymą ar realizavimą numatoma laisvės atėmimo bausmė iki ketverių metų.

 

Vilniaus apskr. VPK informacija