Susitikimuose su Baltarusijos opozicija taip pat kelia ir Astravo atominės klausimą. Tuo trapu Vilniaus regiono gelbėtojai toliau mokosi radiacinės saugos

0
220

Birželio 14 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Baltarusijos opozicijos atstovais. Susitikimo metu buvo aptarti Baltarusijoje vykstantys procesai, artėjantys parlamento ir Baltarusijos prezidento rinkimai.

Ministras išsakė Lietuvos susirūpinimą dėl negerėjančios žmogaus teisių situacijos ir sisteminių pilietinių laisvių pažeidimų.

„Lietuvai yra svarbi nepriklausomos ir demokratinės Baltarusijos, gerbiančios žmogaus teises ir užtikrinančios įstatymo viršenybę ateitis“, –  sakė L. Linkevičius.

Ministras pakartojo, kad Lietuvos pozicija dėl Astravo atominės elektrinės (AE) išlieka nuosekli – projektas vykdomas neskaidriai, pažeidžiant galiojančias konvencijas, todėl Lietuva ir toliau kels Astravo AE klausimus.

Kitų frontu dirbantis Radiacinės saugos centras praneša apie eilinius mokymus, kurie praėjusią savaitę buvo surengti Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-osios komandos pareigūnams.

Per pratybas Radiacinės saugos centro specialistai aptarė jonizuojančiosios spinduliuotės rūšis, apšvitos tipus, naudojamus matavimo vienetus, apsisaugojimo nuo jonizuojančiosios spinduliuotės būdus, aptarė institucijų veiksmus radiologinės ar branduolinės avarijos atveju. Taip pat pareigūnai buvo supažindinti su užterštos teritorijos žvalgyba, užterštos teritorijos ribų nustatymu ir jų žymėjimu, mėginių ėmimo tvarka, dozimetrine kontrole bei jiems pademonstruoti jonizuojančiosios spinduliuotės matavimo prietaisai.