Vilniau raj. savivaldybė praneša, jog nuo šiol pensijas nešios ne paštininkai, o LRT skelbia, kad ateityje iš viso niekam gal nebereiks jų nešioti – bus katino ašaros…

0
297

Lietuvos banko analitikas dr., prof. Raimundas Kuodis tiesioginėje laidoje  paskelbė, jog Lietuvoje yra ne trys pensijų kaupimo pakopos, o šešios ar dar daugiau. Prie tų institucinių reikia pridėti savišvietą, investicijas į nekilnojamąjį turtą – žodžiu, viską iš ko, būdamas pensijoje, gali gauti šiokios tokios finansinės naudos: pats pasikeisi automobilio alyvą, išsigydysi peršalimo ligas ir t.t.

Taip paaiškėjo, jog statistinis lietuvis ir šiaip visada dalyvauja pensijų kaupimo programoje – tik vieni intensyviau, kiti pasyviau ir skirtingose pakopose…

O esminis dalykas, jog kol kas antroje pakopoje dalyvaujantis būsimasis pensininkas – jei šiuo metu uždirba apie 1000 Eur į rankas per mėnesį – galės tikėtis maždaug 50 Eur didesnės išmokos kas keturias savaites (nuo 65-erių iki 85-erių maždaug). O tas būsimasis pensininkas, kuris šiandien kaupia maksimaliai, t.y., trečiojoje pakopoje ir iki pensijinio amžiaus sukaups 100 000 Eur ar dar daugiau gali tikėtis, jog prie vidutinės pensijos, kuri šiuo metu siekia 360 Eur, prisidurs maždaug po 400 Eur per mėnesį. Taigi, maksimaliai kaupiančio žmogaus pensija sieks apie 760 Eur, jei neįvyks kažko labai nepageidaujamo. Ir, žinoma, tai reiškia, kad vidutinę pensiją užsidirbsiančius asmenis senatvė beveik sulygins gaunamomis išmokomis. O dar būtina įvertinti, jog yra ir kitos, jau anksčiau minėtos, pakopos (4, 5, 6)… Kažin, kas jose daugiau ko sukaups… Šiems skaičiams ir argumentams LRT laidos dalyviai, iškilūs ekonomistai, neprieštaravo, pritariamai linksėjo.

Dabar grįžkime prie pensijų išnešiojimo – AB Lietuvos paštas šios paslaugos daugelyje Lietuvos vietovių, o taip pat ir Vilniaus mieste bei rajone nebeteiks jau nuo šio sausio. Nebeapsimoka pakiemiais vaikščioti. Tuo tarpu privataus verslo atstovams, kurie valdomi ne valstybinių Susisiekimo ministerijos institucijų – apsimoka.

„Pati pensijos pristatymo tvarka nesikeis – paslauga yra nemokama, o pensija turės būti pristatyta nuo mėnesio 10 iki 26 dienos pagal su Jumis suderintą grafiką. Pensijos nešėjai nesiūlys jokių kitų paslaugų, tik atneš pinigus. Jie neprašys nei apmokėti kokių nors sąskaitų, nei suskaičiuoti santaupų, tik įteiks pensiją ir paprašys pasirašyti Išmokų išmokėjimo kvitą.

Būkite atidūs!

Jeigu Jums kiltų abejonių dėl pensiją pristatančio asmens ar norėtumėte daugiau apie tai sužinoti ir įsitikinti, kad pas Jus atėjo tos įmonės darbuotojas, kuris turėjo ateiti, galite paskambinti „Sodrai“ telefonu: 8 5 250 0883 arba 1883.

Taip pat galite susisiekti su pensijas pristatančia bendrove „BASTARAS“ telefonu Vilniaus mieste ir rajone: 8 677 92317“, – rašoma Vilniaus rajono savivaldybės informaciniame pranešime.