Vilniaus rajono savivaldybė kuria kažką panašaus į „Naša Raša“? Ieško pastato vaikų darželiui, kurį galėjo statyti tik Ravšanas ir Džamšutas (Равшан и Джамшут)

0
1005

Merija savo internetinėje svetainėje publikuoja skelbimą, kuris laisvai galėtų sulaukti juodojo humoro kūrėjų dėmesio. Pranešama apie valdžios ketinimą Riešės ir Avižienių seniūnijų teritorijose nusipirkti pastatą, tinkamą vaikų darželiui, kurio plotas būtų didesnis nei 1000 kv/m, statybos metai nuo 2015-ųjų, naudingumo klasė – A, o paskirtis – vaikų ugdymo įstaiga. Iš šio ketinimo aiškėja vienas stebuklingas dalykas – Vilniaus rajone itin patrauklu nekilnojamojo turto vystytojams konkuruoti investuojant į statinius, kurie lengvai galėtų transformuotis į mokyklas, darželius ir t.t., o be to, būtų  modernūs, inovatyvūs bei prikimšti išmaniųjų technologijų. Tokių pasirinkimas jau šiuo metu – nors vežimu vežk. Tik kur jie yra? Gal Zujūnuose, bet ir ten kelis kartus mažesni ir seni, baiginatys sugriūti.

Akivaizdu, jog po tokio skelbimo Ravšanas ir Džamšutas turės dar daugiau užsakymų Vilniaus rajone pristatyti statinių, kurie patiktų valdžiai ir kada nors galimai bus jos nupirkti…

Kitą A+ 1000 kv/m mūrinuką galima drąsiai statyti prie Mickūnų. Vis tiek paims.

Reikalavimai dabartiniam pirkimui

Objektas turi būti tinkamas lopšelio-darželio veiklai vykdyti be papildomų remonto išlaidų (patalpos ir įranga turi atitikti visus ikimokyklinio ugdymo įstaigoms keliamus reikalavimus reglamentuojančius teisės aktus, normas bei galiojančias jų redakcijas); patalpų paskirtis – mokslo, žemės sklypo paskirtis – visuomeninės paskirties teritorijos; buvimo vieta – Vilniaus rajonas, Riešės ir Avižienių seniūnijų riboje; objekto 1 kv. metro naudingojo ploto pirkimo kaina turi būti ekonomiškai pagrįsta (lyginant su nekilnojamųjų daiktų rinkos kainų analogais); žemės sklypo plotas nuo 20 iki 30 arų. žemės sklype privalo būti įrengtos 5 vaikų žaidimo aikštelės su pavėsinėmis, suoliukais, smėlio dėžėmis, sūpynėmis ir kt., atitinkančios Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. spalio 30 d. įsakymu Nr. V-1208 patvirtintą Lietuvos higienos normą HN 131:2015 „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ (toliau – HN 131:2015); žemės sklypas turi būti aptvertas ne žemesne kaip 1,5 m aukščio tvora; sklype turi būti įrengtos ne mažiau 6 automobilių stovėjimo vietos (iš jų 1 skirta neįgaliesiems);  numatomų įsigyti patalpų bendras plotas nuo 1044 m2 iki 1100 m2. Grupių ir joms priskiriamų patalpų plotas turi atitikti maksimaliai leistiną vaikų skaičių, kuris numatytas galiojančioje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. V-313 patvirtintoje Lietuvos higienos normoje HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai” (toliau – HN 75:2016); patalpos skirtos lopšelio-darželio veiklai vykdyti turi būti išdėstytos 1-2 aukštuose. Turi būti įrengti atskiri įėjimai į lopšelines grupes iš lauko pusės ir priėjimo takai iki kiekvienų pastato durų; patalpose turi būti įrengta atskira maisto ruošimo patalpa (virtuvė), kūno kultūros/aktų salė (aukštis 5-6 metrų) ir t.t. ir pan…

Tik kyla vienas klausimas – ar Ravšanas ir Džamšutas jau turi būti užbaigę šio objekto statybą, ar gali ją dar tik pradėti, ir 100 proc. darbus atlikti per kažkiek tai laiko?