Vilniečiams dar viena galimybė nemokamai atsigaivinti ir išvengti plastiko

0
255

Sostinėje atsiranda dar daugiau vietų, kur galima nemokamai atsigaivinti tyru vandeniu ir svarbiausia – taip elgiantis tausoti gamtą. Sveikatos specialistams vis garsiau kalbant apie žalingą besaikį plastiko naudojimą, bendrovė „Vilniaus vandenys“ sostinės gyventojus ir jos svečius ragina nebepirkti vandens plastikiniuose buteliuose ir siūlo įvairiose Vilniaus vietose įrengtas mobiliąsias vandens gertuves, iš kurių galima prisipilti vandens į savo tarą arba atsigerti tiesiog vietoje. Šiandien mobiliosios gertuvės Vilniaus mieste oficialiai atidarytos bendrovės „Vilniaus vandenys“ ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovų.

Mobiliosios gertuvės – dar vienas ekologiškas sprendimas, kurį bendrovė „Vilniaus vandenys“ pasiūlė miestui. Vos prieš savaitę bendrovė atidarė stacionarių vandens gertuvių sezoną ir pradėjo intensyvią šių gertuvių plėtrą mieste.

„Mobiliosios gertuvės pranašesnės už stacionarias dėl didesnio funkcionalumo, tačiau jų paskirtis ta pati – suteikti galimybę miestiečiams atsigaivinti, neperkant dar vieno plastikinio vandens buteliuko ir taip prisidedant prie švaresnės aplinkos išsaugojimo“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas. Pasak jo, gertuves įrengus viešose miesto vietose, siekiama pamažu keisti ir formuoti sostinės gyventojų įpročius sportuojant, pramogaujant, keliaujant ar šiaip laiką leidžiant mieste, visada su savimi turėti indą, į kurį ištroškus galima įsipilti vandens.

Mobiliąsias gertuves patogu transportuoti ir galima nesunkiai įrengti bet kurioje miesto vietoje, iš karto įrengti ne vieną, o kelias gertuves ar net gertuvių grandinę. Tai ypač aktualu  masinių renginių  –  maratonų, miesto švenčių  –  metu, kur atsigaivinti vienu metu gali daug žmonių.

„Siekdami Vilnių paversti švariu ir ekologišku miestu, palaikome iniciatyvą įrenginėti mobiliąsias vandens gertuves. Jos padės miestiečiams kokybišku vandeniu atsigaivinti karštomis vasaros dienomis bei paskatins nešiotis savas gertuves, taip mažinant žalingą plastiko naudojimą. Svarbiausia, kad tai patogu ir paprasta, todėl skatiname gertuvėmis naudotis visada, kai jos yra prieinamos“ – sako Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas.

Mobiliosios lauko gertuvės išdėstytos miesto gyventojų ir svečių gausiai lankomose Vilniaus vietose – Gedimino prospekte (šalia centrinio pašto pastato), šalia Jono Basanavičiaus paminklo (netoli Aušros vartų), prie Žaliojo tilto dviejose vietose šalia viešojo transporto stotelių. Poreikis atsigaivinti įlipant ar išlipus iš autobuso ar troleibuso ypač aktualus vyresnio amžiaus žmonėms.

Pasak gertuves įrengusios bendrovės „Vilniaus vandenys“ atstovų, nauja vandens tiekimo įranga atkeliavo iš Australijos – tai itin šiame žemyne populiarus ir pamėgtas gertuvių modelis. Jos pasižymi ir tuo, kad yra antivandalinės konstrukcijos, tamsiuoju paros metu – specialiai apšviečiamos ir darniai įsikomponuoja į bendrą miesto vaizdą. Iš gertuvių atitenkantis vanduo yra saugus ir kokybiškas – jo tiekimui gertuvės prijungiamos prie centralizuoto miesto vandentiekio tinklo, o tose vietose, kur tokios galimybės nėra – gali būti prijungiamos prie vandenvežės mašinos.

Nuo šių metų birželio „Vilniaus vandenys“ siūlo tokių mobilių gertuvių bei mobilios rūko sistemos nuomos paslaugas visoje bendrovės aptarnaujamoje teritorijoje – Vilniuje ir jo rajone, taip Švenčionyse ir Šalčininkuose. Bendrovė taip pat įrengia bei nuomoja ir stacionarias vidaus ir lauko gertuves. Šią vasarą „Vilniaus vandenys“ numato ir toliau plėsti geriamojo vandens gertuvių tinklą mieste, šalia veikiančių 9 stacionarių vandens gertuvių, įrengti dar kelias dešimtis. Galvojama ne tik apie centrinę miesto dalį, bet ir miegamųjų rajonų žaliąsias zonas.

 

Vilniaus m. savivaldybės informacija