Vilniuje įteikti kultūros bendruomenės apdovanojimai „Auksinis feniksas“

0
227

Rotušėje surengti Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis feniksas 2019“. Renginyje dalyvavęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas vardinę skulptūrėlę įteikė Metų kultūros rėmėjui – Telšiuose įsikūrusiai įmonei „Sidonas ir ko“ (vadovas Antanas Dargis).

„Kūryba ir menas prisikelia kaip auksinis feniksas iš bet kokių pelenų. Lankydamasis šalies kultūros centruose matau, kaip stiprėja kultūrinės bendruomenės, kaip daugybė žmonių veikia tam, kad jų dėka įsižiebtų kultūros šviesa ten, kur kitu atveju būtų truputį apatijos pelenų. Už tai be galo dėkoju visiems kultūros centrų darbuotojams, visiems, kas palaiko ir įkvepia gyvybę į kultūros liepsną“, – kalbėjo ministras M. Kvietkauskas.

Ceremonijoje taip pat paskelbti kitų nominacijų laureatai. Metų kultūros politiku tapo Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, geriausiu metų kultūros centro vadovu – Skuodo rajono kultūros centro direktorius Vidmantas Valinskis, geriausiu metų kultūros ir meno kūrėju – dailininkas, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas, geriausiu metų kultūros centro partneriu – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro  katedra.

„Auksinio fenikso“ apdovanojimai teikiami nuo 2012 metų. Jais siekiama pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, labiausiai nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, vystymui, perdavimui, puoselėjimui, kultūros centrų sistemos plėtojimui, tobulinimui ir viešinimui. Apdovanojimu skatinama partnerystė ir bendradarbiavimas, padedantys kurti bei puoselėti kultūros ir meno tradicijas, naujų formų atsiradimą, regionų kultūrinį išskirtinumą.

Lietuvos kultūros centrų asociaciją vienija 140 juridinį statusą turinčių kultūros centrų su savo filialais ir padaliniais seniūnijose.