Įspėja dėl platinamų netikrų pinigų

0
299

Apyvartoje vis daugiau eurų, kurie yra skirti įvairioms atrakcijoms ir žaidimams. Internetu įsigyjamos penkiasdešimtinės iškeičiamos į smulkesnes kupiūras, perkant alkoholį, narkotikus, kramtomąją gumą ar kitas prekes. Pasitaiko ir netikrų kito nominalo kupiūrų.

Pareigūnai perspėja tuos, kurie siunčiasi – netikrų pinigų įgijimas, laikymas ar realizavimas užtraukia atsakomybę ir už tai baudžiama.

Policija nori informuoti, kad būtumėte atidesni, vykdydami atsiskaitymus grynais pinigais – gaudami grąža turguose, mugėse bei kitose prekybos paslaugų įmonėse. Ypač būtina atkreipti dėmesį į gaunamos kupiūros kokybę ir pagrindines apsaugos  priemones: banknoto grublėtą paviršių, aiškiai matomus vandens ženklus, metalizuotas, hologramines juosteles ir fragmentus, juose besikeičiančius paveikslėlius. Netikri, internetu atsisiųsti, pinigai turi nestandartinius užrašus. Tokius kaip „This is not legal“, „Copy“ ir kitus, kurie nebūdingi tikriems pinigams. Užrašai, esantys ant kupiūrų byloja, kad ši piniginė kupiūra nėra skirta legaliam atsiskaitymui. Gavus tokią kupiūrą, nebandyti patiems jos realizuoti, o atnešti į artimiausią policijos komisariatą.