Aptarė Suvalkų koridoriaus gynybos ypatumus

0
284

Varšuvoje susitiko Lietuvos ir Lenkijos krašto apsaugos ministrai. Raimundas Karoblis su Blaszczaku (Mariusz Błaszczak) kalbėjosi saugumo ir gynybos klausimais, akcentuodami dvišalio karinio bendradarbiavimo svarbą.

Ministrai taip pat pasirašė ketinimų protokolą dėl Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Lenkijos kariuomenės 15-osios mechanizuotosios brigados afiliacijos su Elblonge, Lenkijoje, veikiančiu tarptautiniu Šiaurės Rytų divizijos štabu.

Pasak krašto apsaugos ministro R. Karoblio, Lietuvos ir Lenkijos brigadų afilijavimas NATO divizijos štabui reikšmingai sustiprins abiejų šalių pasirengimą veikti kartu ginant Suvalkų koridorių krizės ir karo metu. Šio susitarimo pagrindu taikos metu Lietuvos ir Lenkijos brigados tarptautinės Šiaurės Rytų divizijos rėmuose koordinuos planavimą, vykdys bendrus karinius mokymus ir pratybas bei keisis žvalgybine informacija. Ši afilijacija reikšmingai prisidės prie NATO atgrasymo ir gynybos stiprinimo Aljanso rytiniame sparne, užtikrins didesnį Suvalkų koridoriaus saugumą.

 

Nuotraukų autorius: eil. Wojciech Król (Lenkijos krašto apsaugos ministerija)