Avariją Vilniuje sukėlęs pareigūnas – atleistas iš pareigų

0
233

Šiandien Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pasirašė įsakymą, kuriuo iš pareigų atleido Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorą Dainių Baraniūną. Toks sprendimas priimtas susipažinus su baigto tarnybinio patikrinimo išvada ir teikimu dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo.

Tarnybinio patikrinimo išvadoje konstatuojama, kad prokuroras D. Baraniūnas, būdamas valstybės pareigūnu – prokuroru, š. m. gruodžio 5 d. rytą, vairuodamas automobilį neblaivus, sukėlė eismo įvykį – atsitrenkė į pakelės šviesoforą – ir pasišalino iš įvykio vietos. Tokiais neteisėtais veiksmais D. Baraniūnas padarė prokuroro vardą žeminantį poelgį, sulaužė prokuroro duotą priesaiką Lietuvos valstybei, pažeidė Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymą ir šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos prokurorų etikos kodekse nurodytus pagrindinius prokurorų profesinės veiklos principus. Toks tarnybinis pažeidimas laikomas šiurkščiu. D. Baraniūnui siūlyta skirti tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos.

Generalinis prokuroras E. Pašilis pritarė tarnybinio patikrinimo išvadai ir teikimui atleisti D. Baraniūną iš prokuroro pareigų.

Dėl to, kad D. Baraniūnas vairavo neblaivus, atliekamas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamojo kodekso 281 str. 7 d. nustatyta, kad už vairavimą kelių transporto priemonės apsvaigus nuo alkoholio, kai jo koncentracija kraujyje viršija 1,5 promilės, asmuo baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų

 

Generalinės prokuratūros informacija