Baltarusiai nešė 2 tūkst. pakelių – pareigūnams pranešė vietinis gyventojas

0
276

Vakar vakare Ignalinos pasienio rinktinės Tverečiaus užkardos budėtojams paskambinęs Ignalinos rajone gyvenantis vyras nurodė, jog ties Raščiūnų kaimu pastebėjęs du įtartinus asmenis su nešuliais. Į nurodytą vietą nedelsiant nuvyko patrulių ekipažas ir kinologas su tarnybiniu šunimi.

Netrukus paaiškėjo, kad ignaliniečio informacija pasitvirtino – operatyviai reagavę VSAT pareigūnai sučiupo du asmenis, vilkėjusius maskuojančiomis spalvomis margintais drabužiais.

Nustatyta, kad abu sulaikytieji yra neteisėtai į Lietuvą atklydę 23 ir 32 metų Baltarusijos piliečiai. Šalia pasieniečiai rado 4 ryšulius, apvyniotus juodos spalvos polietileno plėvele. Juose buvo 2 000 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ ir „Credo MS“. Rūkalai pažymėti baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Paaiškėjo, kad gabenti neteisėto krovinio išsiruošę užsieniečiai „apsiginklavo“ ir papildomomis priemonėmis. Pas juos rasti žiūronai, du dujų balionėliai, mobilaus ryšio telefonai, pripučiamas čiužinys ir radijo ryšio stotelė.

VSAT Ignalinos rinktinės pareigūnai abiem vyrams dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pradėjo administracinę teiseną. Jiems gresia baudos nuo 5 200 iki 6 000 eurų.

Po apklausų užsieniečiai paleisti. Jiems įteikti šaukimai atvykti į teismą. Cigaretės ir rastieji daiktai saugomi Tverečiaus pasienio užkardoje.

 

VSAT Ignalinos pasienio rinktinės inf.