Baltarusijos pasieniečiai pastaruoju metu apsirūpino naujais „ginklais“ – žirklėmis metalui kirpti

0
165

Jos tinka gadinti Lietuvos pusėje įrengtą fizinį barjerą – koncertiną ir apsauginę tvorą.

Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai Šalčininkų rajone užfiksavo vaizdus, kuriuose matyti, kad Baltarusijos pareigūnai savo naują „ginkluotę“ nešiojasi ir, neabejojama, ją naudoja tiek dieną, tiek naktį.

Pastaruoju metu fizinis barjeras jį prakerpant gadinamas kone kasdien. Baltarusijos pareigūnai aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos į Lietuvą ir ES. Jie net tik atgabena užsieniečius prie sienos ir nukreipia į kaimyninės šalies teritoriją, bet ir migrantams padeda niokoti Lietuvos pusėje nutiestą koncertiną ir pastatytą tvorą. Baltarusijos pasieniečiai sienos pažeidėjus nesyk yra nukreipę ir ten, kur koncertina ir tvora nebus įrengiamos dėl gamtinių sąlygų.

Į Lietuvą iš Baltarusijos neįleidžiami neteisėti migrantai irgi patvirtina, kad Baltarusijos pareigūnai ne saugo savo šalies sieną su Lietuva, o atvirkščiai – padeda užsieniečiams ją neteisėtai kirsti.

Nepaisant tokių Baltarusijos struktūrų pastangų, Lietuvos pasieniečiams pavyksta užkardyti bandymus tūkstančiams neteisėtų migrantų patekti į ES. Pastaruoju metu į Lietuvą nukreipiamų neteisėtų migrantų srautai yra gerokai didesni nei į sieną su Baltarusija turinčias ES nares Lenkiją ir ypač Latviją.

Pavyzdžiui, pastarąją savaitę (rugpjūčio 22 – 28 dienomis) Lietuvos pasieniečiai užkirto kelią iš Baltarusijos įsibrauti 658 perėjūnams. Lenkijos pasieniečiai į Baltarusiją apgręžė 213 migrantų, o Latvijos pasieniečiai – 51.

Iš viso nuo praėjusių metų rugpjūčio 3 d., kai VSAT įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, tokių atėjūnų iš Baltarusijos neįleista 13 316 (vidurnakčio iš sekmadienio į pirmadienį duomenys). Kai kurie iš jų į Lietuvą bandė patekti ne vieną kartą. Pasieniečiai atgrasė ir nemažą dalį migrantų, dar nespėjusių įžengti į Lietuvą.

5210 perėjūnų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantys bei visuomenės pasitikėjimą dėl to pelnę Lietuvos pasieniečiai apgręžė šiemet, 8106 – pernai.